MySQL saate göre veri çekmek

onekra

Femtopat
Daha fazla  
MySQL de tablonun tarih kısmındaki saate göre veri çekmek istiyorum, internette biraz araştırdım, ama genellikle gün-ay-yıl şeklinde sorgu tipleri var. Saate göre nasıl veriyi çekebilirim?

Eğer kolonunun veri tipi DATE ise, o kolonda zaman bilgisi tutulmuyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam sadece DATETIME ve TIMESTAMP veri tiplerinde tutuluyor olması lazım.

Eğer bu şekilde tutuluyorsa,
SQL:
SELECT DATE_FORMAT(created_at, '%d/%m/%Y %H:%i:%s') FROM table
28/08/2022 03:18:22 gibi bir çıktı vermeli

Eğer kolonunun veri tipi DATE ise, o kolonda zaman bilgisi tutulmuyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam sadece DATETIME ve TIMESTAMP veri tiplerinde tutuluyor olması lazım.

SQL:

Peki bunu PHP de nasıl çekip yazdırabilirim

Mümkünse count şekliyle çekebilirsem daha iyi olur çünkü o saatte girilen veri sayısını göstermem lazım

Mümkünse count şekliyle çekebilirsem daha iyi olur çünkü o saatte girilen veri sayısını göstermem lazım
tamamdır yaptım teşekkür ederim

SQL:
kodları çalıştırdım
SQL:
SELECT DATE_FORMAT(`uretimuruntime`, '%d/%m/%Y 21:%i:%s') FROM uretimurun WHERE `uretimid`=1;
şimdi burda saat 21 de girilen verileri sorguluyorum fakat o id ye göre kaç tane veri varsa onların sayısını alıyorum oradaki girdiğim saat işşlemiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı