Mystic Light pch ışığı sürekli kırmızı yanıyor

socrat

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Az evvel bilgisayar kasasına baktığımda anakart pch ışığının kırmızı yandığını fark ettim. Mystic Light programına girip renkleri değiştirdiğimde bu ışıkta değişiyor fakat fan ışıklarını kapattığımda bu kırmızı yanmaya devam ediyor. MSI Center üzerinden Mystic Light'ı devre dışı bıraktığımda bu ışık sönüyor. Bu ışığın sebebi Mystic Light ile ilgili mi yoksa başka bir soruna mı işaret ediyor? Eğer bir arıza söz konusu ise Mystic Light'ı devre dışı bıraktığımda bu ışığın yanmaya devam etmesi mi gerekir? Ayrıca PC sıcaklık değerlerinde de bir sorun söz konusu değil. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Anakart:
MSI MAG Z490 Tomahawk.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-03-28 135224.png
    Ek Açıklama 2023-03-28 135224.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 11
  • ah2vrhov.png
    ah2vrhov.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 12
Bu ışık zaten kasanın fanlarından bağımsız oluyor Mystic Light dışında bunu kontrol edemezsiniz. Fan ışıklarının başka bağlantısı var mı kumanda falan onunla kapatıyorsanız bu kapanmaz.

Bu ışık zaten kasanın fanlarından bağımsız oluyor Mystic Light dışında bunu kontrol edemezsiniz. Fan ışıklarının başka bağlantısı var mı kumanda falan onunla kapatıyorsanız bu kapanmaz.

Kumanda var fakat kullanmıyorum. Program üzerinden kontrol ediyorum tüm ışıkları. Bu bir arıza ışığı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı