N11 kargo iade süreci

ErcanD

Decapat
Daha fazla  

28 Mart pazartesi N11'den teknortak mağazasından misafir olarak 824TL'ye 480GB Patriot SSD sipariş verdim 29 Mart salı günü ürün kargoya verildi sipariş teslim tarihide 30 Mart çarşamba günü görünüyordu 30 Mart sabah saat 6-7 civarı Hepsiburada'da aynı mağaza teknortak 732,84 TL'ye gördüm ve 91TL fazladan ödememek için ürünü iade et talebinde bulundum iade talebi oluşturuldu şimdi bu süreç içerisinde kargoyu henüz almadım sorularım şu şekilde.

1. Kargo bana gelip ben mi geri göndereceğim?
2. Banka kartıyla ödeme yaptım para iadesi çok sürer mi?
3. N11 üzerinden Teknortak'dan almış olduğum ürünü iade edeceğimden dolayı para iadesi olduktan hemen sonra Hepsiburada üzerinden tekrar Teknortak'tan alacak olmam mağaza bana bir sorun yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. E yani, siz göndereceksiniz tabi. (N11 size iade kodo vermesi lazım. O kodla hem daha hızlı hem de ücretsiz iade etmek için)
2. İade edilen ürün satıcının eline geçecek, satıcı N11'e onay verecek, N11 de paranızı kartınıza iade edecek. (Bu 4-6 gün gibi bir zaman alacaktır.)
3. Hayır, hiç bir sorun teşkil etmez.

1. e yani, siz göndereceksiniz tabii. (N11 size iade kodo vermesi lazım. O kodla hem daha hızlı hem de ücretsiz iade etmek için)
2. iade edilen ürün satıcının eline geçecek, satıcı N11'e onay verecek, N11 de paranızı kartınıza iade edecek. (bu 4-6 gün gibi bir zaman alacaktır.)
3. hayır, hiçbir sorun teşkil etmez.

Yurtiçi Kargo'dan beni aradılar ve iade edip etmicemi sordular bende iade olcagını söyledim bu süreç nasıl oldugunu sorduğumda kargo firmayla konuşup bana gelmeden kendileri iade yapacaklarını söylediler iade kodu da sormadı daha önce hiç iade yapmadığımdan dolayı pek bilgi sahibi değilim.

@ErcanD @ErcanD diğer firmalar da yapmış mı bilmiyorum ama n11 sistemini bayağı geliştirmişler demmek ki. Bu çok iyi. (Firmanın kargo şirketiyle görüşüp ürünü dağıtıma çıkarmadan iade edileceğini bildirmesi gerçekten taktire şayan.)
Gerçi bayağı oldu ama benim iademde de paket eve gelmiş, ertesi gün gidip bir sürü zaman katbıyla kendim iade etmiştim.

Geri
Yukarı