Nasıl OC yaparım?

Hiçbir bilgi vermeden "yardim edermisiniz bana overclockta" diye bir konu açıyorsunuz, yazım kurallarına da uymuyorsunuz. Hadi bizi geçtim Recep Baltaş kahin mi senin sistemini bilsin sana tavsiye versin? Hem her işlemcinin overclock sınırı değişkenlik gösterir. Birinde stabil 4 Ghz'ye çıkarsın ama, aynı modelin diğer işlemcisinde çıkamayabilirsin.

Overclock için bilgi, iyi soğutma , oc destekli işlemci ve üst seviye anakart lazım. Oc işlemci konusuna girersek amdnin fx serisi çarpanı açık olduğu için sadece 970 daha yüksek için 990 chipset lazımdır. İntele gelirsek k serisi bir işlemci ve z serisi anakart gerekir. Biostan voltaj ve frekans yükselterek oc yapabilirsin ve şimdiki anakartlarda oto oc gibi açıp frekansı yükseltir,soğutma konusuda ise basit oc için hava soğutma daha yüksek ocler için sıvı soğutma aşırı ocler için ise azotla soğutma kullanılır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı