NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Birlikte Çalışacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
nasa ve spacex

NASA ve SpaceX, uydu çarpışmalarını önlemek için karşılıklı veri paylaşım anlaşması yaptı. SpaceX’in yörüngede halihazırda 1000’den fazla Starlink uydusu bulunuyor. Ancak bu sayı, şirketin yerleştirmeyi planladığı tüm uyduların yalnızca ufak bir kısmını kapsıyor. Şirket başlangıçta FCC’den 12.000 uydu fırlatmak için izin istese de, bu uyduların sayısının önümüzdeki yıllar içerisinde 42.000 adet olması bekleniyor. Yörüngeye fırlatılacak […]

Devamı: NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Birlikte Çalışacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Elon devletle beraber bayağı uzun süredir çalışıyor zaten.
Benim bildiğim sadece uçuş için izin alıyor. Yoksa geçen test uçuşlarında ertelenme yapıldıydı diye araçları fırlatmaya hazır hale getirmişti, Barış Özcan bununla ilgili video yapmıştı hatta.

Uzay iyice çöplüğe döndü. Bu Elon Musk'a kim onay verdi 42 bin uydunun fırlatılmasına? Bu fırlatılacak uyduların bize karşı zararı olacak mı? Güya internet için atılan bir adım fakat nerden bilelim askeri güç olarak diğer ülkelere karşı kullanılmayacağını.
Hocam isterseniz twitterdan kimden onay aldığını sorun Elon Musk'a arada cevap verdiği oluyormuş. Bir Türk olarak "Eyyy Elon Musk sen kimsin ya!" diye başlayabilirsiniz.

Hocam isterseniz twitterdan kimden onay aldığını sorun Elon Musk'a arada cevap verdiği oluyormuş. Bir Türk olarak "Eyyy Elon Musk sen kimsin ya!" diye başlayabilirsiniz.
Sordum parayı benimle mi kazandın dedi ve çok kurcalama bu işi yoksa FBI kapında biter diyip birazda küfür edince ben bir tırstım aman burada ki yazıklarımı görmesin.

Geri
Yukarı