NASA'nın Duvardan Geçme Hilesi

Bildiğiniz gibi kafamızın üstünde 424828247248782257 km hızla giden ISS uzay aracı var. Bunun içinde astronatlar var. 2489489289442 km hızla giderken taklalar atıyorlar, oyunlar oynuyorlar. Süper hassas meteryallerin olduğu mekikin içinde su falan hüpürdetiyorlar. Adete bir plajda uzun deve oynayan kankiler gibi. Benim asıl merak ettiğim NASA'nın astrotlarının canlı yayınlarda bu bahsi geçen 2848429248 km hızla giden ISS'de duvarın içinden geçmeleri ya da ellerinin kollarının koybolup duvardan geçmesi gibi şeyler. Şimdi biz Half-Life oynarken ''sv_ghost 1'' yazdığımızda duvardan geçiyorduk. NASA'nın kodu ne acaba? Bilen arkadaşlar yazsın. Oturdugum yerden kalkıp mutfaga gıdecegıme hop kodu yazarım duvardan git.
Bazı kısımlar A2 Türkçe ile yazılmış bu yüzden anlaşılmıyor ne demek istediğiniz. (!)

Trenin içinde zıplayınca olduğumuz yerde kalırız ama üstünde zıplayınca farklı yere düşeriz. Neden?​

Trenin içinde zıplarsak aynı yere düşeriz ama üstünde zıplarsak farklı yere düşeriz neden? Her yerde hava deniyor ama bence öyle değil sadece yerçekimi olan bi uzay gemisi düşünelim içinde zıpladığında aynı yere düşersin ama üstünde zıpladığında farklı yere hava yok. Açıklayabilecek varsa sevinirim
Cevap:
Uzay gemisinde farklı yere düştüğünüzü denediniz mi ? Tamamen kendinize göre bir yorum yapıp gerçeklerin de öyle olduğunu sanıyorsunuz.

Yeryüzünde havada hareket eden her şey hava direnci ile karşılaşır. Ne kadar hızlıysa o kadar geriye düşersiniz. Tren içinde de dışında da hava direnci olmadığında aynı yere düşersiniz. Siz günlük hayattaki deneyimleriniz ile bunu hayal etmekte zorlandığınız için olayların gerçek yüzünü görmekte zorlanıyorsunuz.

Aşağıdaki resimde görülen astronot, uluslararası uzay istasyonun dışındadır ve dışarıya zıplayarak çıkmaktadır. Buna rağmen onunla birlikte hareket etmektedir. Hem de 27.600 km/sa hız ile !

https://www.sciencealert.com/images/2019-06/processed/NASAopeningISStoTourists_1024.jpg

Eğer okuyorsanız okulunuzdaki mekanik derslerini daha dikkatli takip etmenizi öneririm.

Aynı mantıktaki farklı bir sorunun cevabı.
Yanlış anlamışsınız, Dünya hakkında konuştum ben orada. "Dünyamızda yapay yerçekimi var ancak uzayda yerçekimi olmadığından dolayı olabilir mi?" diye sormuştum.

images (16).jpeg

Geri
Yukarı