Nasıl Almanca öğrenebilim?

Online Almanca eğitimi alabilirsin. Abim alıyordu memnundu şu anda da zaten tesdaf için hazırlanıyordu galiba.

Aynı şekilde kendisi bu yaz sonu Almanya'ya gidiyor.

Merhaba, 2 sene sonra Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Ve almancamı geliştirmem gerekiyor, sıfırdan başlamayı düşünüyorum.
Nereden ve nasıl öğrenebilirim?
Bildiğiniz bir kitap vesaire varsa önerebilir misiniz?

Okulda işlediğimiz kitap:

Udo und co tarzı orta öğretim seviyesinde kitaplar elıp pekiştirmeni öneririm grammer olarak da kesinlikle ya Online'ya da reel özel ders alman gerekiyor Almanca gerçekten zor

@Carapherneliaaa @Shuichi Tatsuo
Teşekkürler, başka önerileriniz var mı acaba?

Açıkçası başka bir önerim yok.

Neden diyeceksiniz eğer kursu alırsanız size tüm gerekenleri zaten sağlıyor gerisi ise sizin çabanıza bağlı tamamen. İnternetten alıştırma kitapları alır yaparsın, alman arkadaş bulur konuşursun tamamen senin çabana bağlı gerisi.
Bazı şeyleri biliyorum ama aslında hiçbir şey bilmiyorum, Almanca notlarım 60-65 arası.

O tamamen dil yatkınlığına bağlı. Örnek olarak son Almanca sınavımda doğru dürüst bir şey bilmeden girdim daha doğrusu 2 saat çalıştım 75 aldım bundan öncekinde de 3 saat çalışmıştım ve 94 almıştım.

Açıkçası başka bir önerim yok.

Neden diyeceksiniz eğer kursu alırsanız size tüm gerekenleri zaten sağlıyor gerisi ise sizin çabanıza bağlı tamamen. İnternetten alıştırma kitapları alır yaparsın, alman arkadaş bulur konuşursun tamamen senin çabana bağlı gerisi.

O tamamen dil yatkınlığına bağlı. Örnek olarak son Almanca sınavımda doğru dürüst bir şey bilmeden girdim daha doğrusu 2 saat çalıştım 75 aldım bundan öncekinde de 3 saat çalışmıştım ve 94 almıştım.

Bir şeyler yapacağım hocam, yeni yollar arıyorum.
Aslında kitap biraz daha mantıklı geliyor, ya da kurs almak.

Merhaba, 2 sene sonra Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Ve almancamı geliştirmem gerekiyor, sıfırdan başlamayı düşünüyorum.
Nereden ve nasıl öğrenebilirim?
Bildiğiniz bir kitap vesaire varsa önerebilir misiniz?

Okulda işlediğimiz kitap:

Hocam fono yayınlarının Almanca dilbilgisi kitabı var. Tüm Almanca dilbilgisini anlaşılır bir biçimde anlatıyor ve de üstüne tüm düzensiz fiilleri liste halinde veriyor, kesinlikle tavsiye ederim. Ancak D&R'da 160 liraya satılıyordu, oradan almayın. İnternette 100 lira civarında bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fono yayınlarının Almanca dilbilgisi kitabı var. Tüm Almanca dilbilgisini anlaşılır bir biçimde anlatıyor ve de üstüne tüm düzensiz fiilleri liste halinde veriyor, kesinlikle tavsiye ederim. Ancak D&R'da 160 liraya satılıyordu, oradan almayın. İnternette 100 lira civarında bulabilirsiniz.

Link atar mısınız acaba hocam.

Link atar mısınız acaba hocam.
Kendim de siparişimi buradan vermiştim şahsen. Bu arada yine bu Fono Yayınlarının Almanca öğrenim seti var. O set bu kitabı da içeriyor ama setteki diğer kitapları deneyimleme şansı bulamadım. Yine de gözatmanızı tavsiye ederim:

Yeni konular

Geri
Yukarı