Nasıl arkadaş edinilir?

Timur12

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi bayramlar diliyorum. Birkaç yıldır kendimi çok büyük bir boşluktaymış gibi hissediyorum. Eski yaşama sevgimi kaybetmiş gibi hiç arkadaşım yok. Neredeyse 4 arkadaşım var onlar da arkadaş demeye bin şahit ister, sadece işleri olduğunda yazarlar. İnsanlara nasıl konuşacağımı hiç bilmiyorum ve sanırım biraz garip biriyim tanımadığım kişilerle konuşurken kendimi çok tedirgin hissediyorum ve özellikle kızlarla hiç konuşamıyorum. Okul açıldığından beri sınıftaki kızlarla 10 dakika bile konuşmamışımdır. İnsanlarla asıl arkadaş olacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabını kendin vermişsin dostum tedirgin olduğun sürece arkadaş edinemezsin. Rahat ol kimse yemez seni. Sen kimseyle konuşmazsan kimse senin ile konuşmaz. Seninle yine de konuşmuyorsa boş ver başkalarıyla iletişim kurmaya çalış.

Cevabını kendin vermişsin dostum tedirgin olduğun sürece arkadaş edinemezsin. Rahat ol kimse yemez seni. Sen kimseyle konuşmazsan kimse senin ile konuşmaz. Seninle yine de konuşmuyorsa boş ver başkalarıyla iletişim kurmaya çalış.
hocam etrafımda kimse yok sokağa çıkıp durduk yere insanlara arkadaş olalım mı diye sorarsam biraz fazla garip olur

Çevrendeki esnafıda mı tanımıyorsun oturup 15-20 dakika konuş. Hiç yoktan Discord gibi yerlerde seninle aynı oyunu oynayanlarla arkadaşlık kurabilirsin. Ya da Kesada'nın dediği gibi spor salonuna vs yazılmanda mantıklı. Hem vücudunu hem ilişkilerini geliştiririsin.

Geri
Yukarı