Nasıl bir meslek tercih edilmeli?

whitzh

Centipat
Daha fazla  
17 yaşındayım. 13 yaşıma kadar futbol oynadım. Çoğu insan gibi futbolcu olma hayalim vardı. Lakin sakatlandım ve bir daha asla futbol oynayamadım. Şu an sağlık durumum. İyi fakat futbolculuk işin yaşımın geçtiğini düşünüyorum. Üstüne kiloda aldım yani çok zor tekrardan başlasam bile onun dışında İngilizcem güzel B1 seviyesinde ve imgilizce öğrenmekten zevk alıyorum. Sözel derslerim güzel fakat sayısal derslerim çok kötü. MSÜ okumak istiyordum. Lakin göz numaram 4 bu yüzden sağlık testinde eleneceğim. Motorlara ilgim var. Hayatımın yarısı bisiklet üstünde geçti. Bisiklet ile motor bir degil biliyorum ama direksiyon konusunda kendime güveniyorum. Önce bir işte çalışıp motor alıp sonra motora kendimi alıştırıp sonra büyük şirketlerde kurye olmalı miyim? En azından sevdiğim bir iş olur. Motor üstünde olurum. Bilgisayara ilgim var. Ama su şekil bir ilgi ekran kartı işlemci uyumlu mudur falan bunları araştırmayı seviyorum. İlgimi çekiyor uzun. Babam okumamı istiyor. R fakat ben onun istediği bölümleri okumak istemiyorum. Babamla hep bu yüzden kavga ediyorum. Benim hayatım fakat her şeyime karışmaya çalışıyor ve onun istediği şey olmayınca hemen tartışma çıkarıyor. Bu yüzden onunla aynı evde kalmak istemiyor. M reşit olur olmaz ayrılmak istiyorum. Bana verebileceğiniz bir tavsiyeniz var mı? Çok teşekkür ederim.

Yapabileceğiniz en güzel şey dilinizi daha da pekiştirip yurt dışına gitmek.
Madem kurye olacaksınız en azından İstediğiniz şeylerden mahrum kalmadan bir hayat yaşayarak kurye olursunuz.

Benim baldızın oğlu deniz sağlığı ile bölüm kazanmıştı. O kadar gönder dememize rağmen göndermedi. Adamlar dolar ile maaş alıyor. 3-5 sene çalışsa bile evini arabasını alırdı.

Meslek seçimi yaparken iş/müşteri aramayacağınız. Arandığınız bir meslek seçmeye gayret edin.

Benim baldızın oğlu deniz sağlığı ile bölüm kazanmıştı. O kadar gönder dememize rağmen göndermedi. Adamlar dolar ile maaş alıyor. 3-5 sene çalışsa bile evini arabasını alırdı.

Meslek seçimi yaparken iş/müşteri aramayacağınız. Arandığınız bir meslek seçmeye gayret edin.
Deniz çok sıkıntılı iş kolay gözüktüğüne bakmayın

Deniz çok sıkıntılı iş kolay gözüktüğüne bakmayın

En kolay iş yemek yemek, çiğnemeden yutamazsın...
Ben muhasebeciyim, sorsalar gün boyu oturuyoruz, ama akşam eve gittiğimde kanepeye kendimi zor atıyorum.
Deniz zor olsa da deniz sağlıkçısı beden işi gerektirmeyecektir. Getirisi de yüksek.

En kolay iş yemek yemek, çiğnemeden yutamazsın...
Ben muhasebeciyim, sorsalar gün boyu oturuyoruz, ama akşam eve gittiğimde kanepeye kendimi zor atıyorum.
Deniz zor olsa da deniz sağlıkçısı beden işi gerektirmeyecektir. Getirisi de yüksek.
Olay beden işi olması değil psikolojik olarak zor meslek ilk olarak memleketten uzaksın ailenden ayrıca Deniz de yolculuk ayrı zor

Geri
Yukarı