Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Ben daha 10. sınıf öğrencisiyim. Hocam hiç oturamıyorsanız 20 dakika oturun. 20 dakika ders 10 dakika mola. Bunu 3 tekrar yapın ardından bir saat dinlenin. Ayrıca mutlaka bir başucu kitabınız olsun 3-5 sayfa dahi olsa okuyun. Paragraf sorularında daha iyi şeyler yaparsınız. Artık matematik soruları dahi anlamaya yönelik. Türkçe çok önemli okuduğunuzu anlamanız ve yorumlamanız gerekiyor. Dediklerimi yaparsanız çok rahat edersiniz. Ben sayısal seçeceğim aslında sözelciyim ama fizik hariç sayısal derslerim de var sözelde de sadece coğrafyam yok. Siz bir sınav öğrencisi olarak bana ne tavsiye edersiniz? Henüz hiç çalışmadım ders için sadece eğlendim gezdim tozdum. Not ortalamam 85-90 civarı. Bu dönem çalışmalı mıyım yoksa 11 ile halledilebilir mi?
Öncelikle şunu söyleyeyim şu anki ve geçen seneki derslerini sürekli güncel tutmaya çalış yani aklında kalsın hiç unutma.Çünkü bu sıkıntıyı 12.sınıfta sınava hazırlanırken yaşadım ben. 9. ve 10.sınıf konularının hiçbirini hatırlamıyordum hatırlasaydım şu an çok daha rahat çalışırdım o yüzden yavaş yavaş tekrarlarına başla şimdiden ve sayısal seçeceksen bana göre o dersleri kavrarken zorluk çekmemen lazım yoksa zorlanırsın sayısalda. Ben sözel bölüm tercih edeceğim ama iş bulma açısından sayısala göre daha zor sözel bu da bir avantaj senin için eğer sayısal seçeceksen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı