Nasıl futbolcu olunur?

DoctorSamet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben iyi futbol oynadığımı düşünüyorum. Futbolcu da olmak istiyorum ama once bir yerden başlamak lazım.
Öncelikle kendime bir kulüp bulacağım yani nasıl oluyor o işte bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapısı olan takımların seçmelerine katıl. Kazanırsan tamamdır. Bunun dışında günlük hayatında spor yapmayı ihmal etme. Sağlam bir takıma girmek istiyorsan çok çalış. Tavsiyem altyapısı olan takımlara başvurman.

Altyapı seçmelerine katıl sürekli oyna iyi onuyorsan seni keşfedeceklerdir zaten.

Çoğu spor kulübü'nün eğitim için alt yapıları var. Bu alt yapılarına katılmak için pek şart gerekmiyor. Bazıları giriş için ücret istiyor. Sonra eğer iyi bir yere gelirsen, forma çıkartıyorlar. Sonra başka alt yapı oyuncuları ile maç filan yaptırıyorlar. Ama Japon spor animelerindeki gibi gelişmiş bir toplulukları yok. O yüzden spor kulübü seçerken araştırma yapmanı öneririm.

Ama kabaca söylemek gerekirse, buralara çocuk yaşta katılmak daha faydalı olacaktır. Yani 5-6 yaşında futbol başlayan insanlar var. Genel olarak futbol kulüpleri de bu tarz oyunculara daha sıcak bakıyor. Çünkü yeteneksiz bile olsalar, zamanla gelişim göstererek o oyuncuları istedikleri yöne çekebiliyorlar.

Çünkü bizim ülkede kanat ya da forvet oyuncusu olmak isteyen çok kişi var. Geriye kalan defans, orta saha, kale gibi şeyler için başvurular az oluyor. Belirli konularda yeteneksiz oyuncuları, temel eğitimden sonra farklı pozisyonlara yöneltebiliyorlar.

Yaşın küçük değilse geriye kalan olay sana kalıyor. Futbol kulüplerine küçükken gitmiştim. Çok fazla hırslı ve egoist insanlar oluyor. Sırf bu yüzden ayrılmıştım. Hırs denen şey bende fazla yok.

Saçacak bol paran yoksa vazgeç bu işlerden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…