Nasıl hitap edilmeli?

mertrxl

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. Şu an bir havacılık firmasında lise stajyeriyim. İş yerindeki en küçük kişi benim ve insanlarla iletişim kurarken nasıl hitap edeceğimi şaşırıyorum. Bazen bey diyorum bazen abi. Sizce bey/hanım diye mi seslenmeliyim yoksa abi/abla diye mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmada çalışan sensin, sana gelen onlar. Bey/Hanım diye hitap etmelisin.

Samimiyetine göre değişir.

Ne olursa olsun, Bey / Hanım, ne kadar samimiyetiniz olsa bile iş arkadaşlığından öte olmadığı için saygı çerçevesinde takılmak en iyisi.

Biz ucak bakim alaninda abi/kardeş deriz. Hava kuvvetlerinde falan da böyledir. Tabii ki bunun için belli bir samimiyet ortamı gerekiyor. Hangarda bey hanım diyecek kadar kibar işler yapmıyoruz. :)

Ortama bir müdür, yetkili gelirse, insan kaynaklarına, pilotlara vs bey/hanım denir. Onlarla fazla samimiyete gerek yok.

Ortamın nabzina göre şerbet vereceksin yani, ortamı bilen sensin.

Biz ucak bakim alaninda abi/kardeş deriz. Hava kuvvetlerinde falan da böyledir. Tabii ki bunun için belli bir samimiyet ortamı gerekiyor. Hangarda bey hanım diyecek kadar kibar işler yapmıyoruz. :)

Ortama bir müdür, yetkili gelirse, insan kaynaklarına, pilotlara vs bey/hanım denir. Onlarla fazla samimiyete gerek yok.

Ortamın nabzina göre şerbet vereceksin yani, ortamı bilen sensin.

Konudan bağımsız bende uçak bakım alanındayım. Eğer çalışıyorsanız hangisi merak ettim. Tabii söylemek isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı