Nasıl para kazanabilirim?

MustafaMrc0643

Picopat
Daha fazla  
16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Malum fiyatlar ortada. Babam asgari ücret alıyor. Ablam üniversite okuduğu içiin masrafı biraz çok oluyor. Bu yüzden babamın yükünü az da olsa hafifletmek için bir part time işe girmeyi düşünüyorum ama yaşım yeter mi bilmiyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Okuduğum lisede sabahcı öğlenci 2 grup var ben öğlenciyim. Sabah saat 6'dan öğlen 1'e kadar çalışabilirim. Sonra okula giderim ama dediğim gibi hiçbir bilgim yok yaş sıkıntı olur mu part time iş için. Ya da nasıl para kazanabilirim okul giderlerim için. Bilgisayarım orta düzeyde bir bilgisayar. Sıfır bilgiyle bilgisayarda oyun oynamak yerine bir şeyle uğraşıp para kazanabilir miyim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanıdığınız bir esnaf varsa yarım gün onda çalışabilirsin.
İnternette para kazanmak için bir sürü site mevcut. Basit grafik işlerine 1-2 dolar veriyorlar. Sitenin ismini unuttum ama bjraz araştırınca çıkar internetten.

2 ay sonra çaycılık yapabilirsin. 1 çaykolik veya semaver, eğer bunlara para yetmiyorsa başlangıçta termos + 100 tane karton bardak ve 1 kutu küp şeker ile işe giriş yap. İnsanların gezmek için uğradığı yerlere açılman lazım misal gece vakti deniz kenarındaki banklar. 1 örnek.

Şuan çay fiyatları değişiyor lakin en ucuz kahvede çay 5TL ise sen 3TL'ye satarsın 1 kutu bardağını.

Aynen ya esnafın yanında çalışabilirsin veya internette İtemsatış gibi yerlerde alım-satım yapabilirsin ya da grafik tasarlama yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı