Nasıl Polis Olunur?

DönerMustafa18

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 15, daha lise 1 öğrencisiyim. Boyum 1,76 kilom ise 71, sigara gibi zararlı maddeler kullanmıyorum, herhangi bir suçtan sabıkam da yok Allah'a şükür. Eğer bölüm açılırsa sözel öğrencisi olacağım ama açılmaz ise yarı sözel- yarı sayısal öğrencisi olacağım. Sayısal dersleri anlamıyorum. Polislik çocukluğumdan beri benim için bir aşktı, ya yunus polis ya da sivil polis olmak istiyorum fakat bu arka sokaklar, Şevkat tepe gibi saçma sapan dizilere özendiğimden falan değil tamamen bir aşk. Ailem bana her ne kadar parası (geliri) yüksek olan mesleklere yönel dese de ben açıkcası sevmediğim bir işi asla yapmam. Tabi bazen hayatta sevmediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalırız ama şu an fırsat bende, istediğimi yapabilirim. Birçok farklı siteden yazılar okudum ama hiçbirinde açık ve net bilgiler yok. İstanbul/Esenler'de Atışalanı Anadolu Lisesi'ne gidiyorum. Hangi okulu bitirmek gerek, hangi sınavda kaç puan tutturmam gerek, nelere ve hangi özelliklere sahip olmam gerek, askerliğimi bitirmem lazım mı, ehliyet lazım mı lazımsa hangileri gibi gibi...
Eksik yazdığım bir bilgi varsa belirtmeniz yeterlidir, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 15, daha lise 1 öğrencisiyim. Boyum 1, 76 kilom ise 71, sigara gibi zararlı maddeler kullanmıyorum, herhangi bir suçtan sabıkam da yok Allah'a şükür. Eğer bölüm açılırsa sözel öğrencisi olacağım ama açılmaz ise yarı sözel- yarı sayısal öğrencisi olacağım. Sayısal dersleri anlamıyorum. Polislik çocukluğumdan beri benim için bir aşktı, ya yunus polis ya da sivil polis olmak istiyorum fakat bu Arka Sokaklar, şefkat tepe gibi saçma sapan dizilere özendiğimden falan değil tamamen bir aşk. Ailem bana her ne kadar parası (geliri) yüksek olan mesleklere yönel dese de ben açıkcası sevmediğim bir işi asla yapmam. Tabi bazen hayatta sevmediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalırız ama şu an fırsat bende, istediğimi yapabilirim. Birçok farklı siteden yazılar okudum ama hiçbirinde açık ve net bilgiler yok. İstanbul/Esenler'de atışalanı Anadolu lisesi'ne gidiyorum. Hangi okulu bitirmek gerek, hangi sınavda kaç puan tutturmam gerek, nelere ve hangi özelliklere sahip olmam gerek, askerliğimi bitirmem lazım mı, ehliyet lazım mı lazımsa hangileri gibi gibi...
Eksik yazdığım bir bilgi varsa belirtmeniz yeterlidir, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kimse cevaplamamış polis akede misine gitmen lazım şuradan bilgi alabilirsin https://www.pa.edu.tr/

Yaşım 15, daha lise 1 öğrencisiyim. Boyum 1, 76 kilom ise 71, sigara gibi zararlı maddeler kullanmıyorum, herhangi bir suçtan sabıkam da yok Allah'a şükür. Eğer bölüm açılırsa sözel öğrencisi olacağım ama açılmaz ise yarı sözel- yarı sayısal öğrencisi olacağım. Sayısal dersleri anlamıyorum. Polislik çocukluğumdan beri benim için bir aşktı, ya yunus polis ya da sivil polis olmak istiyorum fakat bu Arka Sokaklar, şefkat tepe gibi saçma sapan dizilere özendiğimden falan değil tamamen bir aşk. Ailem bana her ne kadar parası (geliri) yüksek olan mesleklere yönel dese de ben açıkcası sevmediğim bir işi asla yapmam. Tabi bazen hayatta sevmediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalırız ama şu an fırsat bende, istediğimi yapabilirim. Birçok farklı siteden yazılar okudum ama hiçbirinde açık ve net bilgiler yok. İstanbul/Esenler'de atışalanı Anadolu lisesi'ne gidiyorum. Hangi okulu bitirmek gerek, hangi sınavda kaç puan tutturmam gerek, nelere ve hangi özelliklere sahip olmam gerek, askerliğimi bitirmem lazım mı, ehliyet lazım mı lazımsa hangileri gibi gibi...

Parası az mı yeni başlayan 4950TL alıyor ve de polislik Vatan işidir maaşa bakmaz dediğin gibi
Dostum bende olmak istiyordum ama maalesef ki ruh hastalıklarım var ve beni yapmazlar çok sağlam ve titiz olanları alıyorlar maalesef kader bana gülmedi sen iyi bir polis olman dileğiyle. Başarılar

PMYÖ okuluna başvuru yapman gerek, bunun içinde YSK barajını geçmelisin tabii ondanda önce temel gereksinimler var fakat bunları okumuşsundur muhtemelen, ondan sonra seni PMYÖ sınavı sonrada mülakat sınavına tabii tutacaklar, ardından polis olarak eğitileceksin, son olarakta hayalindeki mesleğe kavuşacaksın.

Şu nu göze al yaşıtlarından büyük ihtimal 10 yıl önce öleceksin. Çok fazla kalp krizinden vs. Den giden var. Saç kalmıyor sinir stres bitiriyor. Ama diyorsan arabayla devriye atacağım(başka adı vardı unuttum) milletle çok konuşmayacağım kolay gelsin. 5000TL hayırlı olsun. (Babam polis ablam bu sene akademiye girecek inşallah, abimin hedefi polislik, amcam polis bizde bir şeyler öğrendik.)

Şu nu göze al yaşıtlarından büyük ihtimal 10 yıl önce öleceksin. Çok fazla kalp krizinden vs. den giden var. Saç kalmıyor sinir stres bitiriyor. Ama diyorsan arabayla devriye atacağım(başka adı vardı unuttum) milletle çok konuşmayacağım kolay gelsin. 5000TL hayırlı olsun. (Babam polis ablam bu sene akademiye girecek inşallah, abimin hedefi polislik, amcam polis bizde bir şeyler öğrendik.)

Orası öyle, göze aldım zaten.
PMYÖ okuluna başvuru yapman gerek, bunun içinde YSK barajını geçmelisin tabii ondanda önce temel gereksinimler var fakat bunları okumuşsundur muhtemelen, ondan sonra seni PMYÖ sınavı sonrada mülakat sınavına tabii tutacaklar, ardından polis olarak eğitileceksin, son olarakta hayalindeki mesleğe kavuşacaksın.
Çok teşekkür ederim, nasip olur umarım. Seneye sınava giriyorum.
Parası az mı yeni başlayan 4950TL alıyor ve de polislik Vatan işidir maaşa bakmaz dediğin gibi.
Dostum bende olmak istiyordum ama maalesef ki ruh hastalıklarım var ve beni yapmazlar çok sağlam ve titiz olanları alıyorlar maalesef kader bana gülmedi sen iyi bir polis olman dileğiyle. Başarılar.

Geliri yüksek olan rahat mesleklere yönelmemi istiyorlar, onu kastetmiştim 😊 çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı