Nasıl yağ yakabilirim?

swertY

Picopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, RX6600, B550M DS3H, 2x8GB 3200 Mhz Ram, 1 TB ssd, 500w PSU
Selam. 14 yaşındayım, 1.79 boyunda, 67 kiloyum. Boyuma göre normal sayılabilecek bir kilom var ancak yağ oranım fazla olduğu için karın, göğüs ve bacak bölgesi şişman gözüküyor. Kendime göre bir plan hazırladım. Sizce bu plana göre 2-3 ay içerisinde gözle görülür bir fark yaratabilir miyim? Sabah kahvaltı yapmıyorum (zamanım olmuyor), bisikletimle 30 dakikalık bir yoldan sonra okula varıyorum. Saat 12.30'da öğle yemeği yiyorum, haftanın 5 gününden 4'ünde çıkan yemeği, diğer günde ise tavuk pilav yiyorum. Abur cubur, içecek gibi şeyleri tüketmiyorum, sadece su. Saat 15.30'da okul bitiyor, yine 30 dakika bisiklet sürerek eve ulaşıyorum. Evde ne yemek yapıldıysa, mesela 1 tabak pilav, 1 tabak ıspanak gibi yiyip tekrar bisiklet sürmeye çıkıyorum. 1-1.30 saat sürdükten sonra eve dönüyorum. Sizce mantıklı mı? Neyi eksik, neresi düzeltilebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 14 yaşındayım, 1.79 boyunda, 67 kiloyum. Boyuma göre normal sayılabilecek bir kilom var ancak yağ oranım fazla olduğu için karın, göğüs ve bacak bölgesi şişman gözüküyor. Kendime göre bir plan hazırladım. Sizce bu plana göre 2-3 ay içerisinde gözle görülür bir fark yaratabilir miyim? Sabah kahvaltı yapmıyorum (zamanım olmuyor), bisikletimle 30 dakikalık bir yoldan sonra okula varıyorum. Saat 12.30'da öğle yemeği yiyorum, haftanın 5 gününden 4'ünde çıkan yemeği, diğer günde ise tavuk pilav yiyorum. Abur cubur, içecek gibi şeyleri tüketmiyorum, sadece su. Saat 15.30'da okul bitiyor, yine 30 dakika bisiklet sürerek eve ulaşıyorum. Evde ne yemek yapıldıysa, mesela 1 tabak pilav, 1 tabak ıspanak gibi yiyip tekrar bisiklet sürmeye çıkıyorum. 1-1.30 saat sürdükten sonra eve dönüyorum. Sizce mantıklı mı? Neyi eksik, neresi düzeltilebilir?

1 tabak yiyormuşsun o tabağın içinde ne kadar pilav var mesela içinde olması gereken 3-4 kaşık pilav ve ekstra hareket et bence voleybol kursuna falan gidebilirsin. Ve günde 2 litre su iç bence onun dışında gayet mantıklı.

Sabah aç karınla bisiklet süresini arttırman iyi olur tempolu sür 10 dk normal 5 dk hızlı vs.
Mesela ne kadar sürmeliyim? 1 saat yeterli mi

1 tabak yiyormuşsun o tabağın içinde ne kadar pilav var mesela içinde olması gereken 3-4 kaşık pilav ve ekstra hareket et bence voleybol kursuna falan gidebilirsin. Ve günde 2 litre su iç bence onun dışında gayet mantıklı.
Yani 1 yemek tabağı kadar. dediğiniz gibi yapayım o zaman 5 kaşık pilav 6-7 kaşık ıspanak yemeği gibi yapayım.

Mesela ne kadar sürmeliyim? 1 saat yeterli mi?

Yeterde artar fakat hızlı tempoda sürersen yeterde artar eğer 1 saat yapamazsan 40 dk yapabilirsin.

Mesela ne kadar sürmeliyim? 1 saat yeterli mi?

Yani 1 yemek tabağı kadar. Dediğiniz gibi yapayım o zaman 5 kaşık pilav 6-7 kaşık ıspanak yemeği gibi yapayım.

Ispanağı istediğin gibi tüketebilirsin pilavıda dediğin gibi yap yeterli oalacaktır.

Kendini belirli saatlerde aç bırakabilirsin ben böyle yapıyorum. Şeker hamur yağ vs 0 sadece meyve çorba ve suyla besleniyorum. Takviye alıyorum. Maalesef çok kilonuz var ise sporla vermek biraz zor. Spora gidiyorum ama çok yoruluyorum böyle yaparak kendimi düzene sokup sonra daha çok kendimi spora vereceğim. Düzelince hemen yemeğe bağlama az az başla yoksa geri kilonu geri alabilirsin.

Bunu uygulayarak yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı