Ne olmak istiyorsunuz?

Hayallerime ulaşamayacağımdan veyahut çok geç ulaşacağımdan dolayı pek bir şey olmak istemiyorum. Standart bir şekilde yaşayayım yeter.

Okula başladığım andan itibaren bilgisayar mühendisi olmak istiyordum.

Hayallerimi gerçekleştirdim, şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum. Umarım hepiniz istediğiniz mesleğe sahip olursunuz.
Benimde şu an hayalim Bilgisayar mühendisliği okumak. Sizce nasıl bir meslek zor mu? Maaşı nedir? Birazcık bilgilendirirseniz çok sevinirim .

Adam olmak istiyorum!

Açıkçası henüz aklımda ciddi bir meslek fikri oluşmadı. Belki bilgisayar ile ilgili şeylere yönelebilirim.
Benim 40 yıldır aklımda ciddi bir meslek fikri yok.

Benim de şu an hayalim bilgisayar mühendisliği okumak. Sizce nasıl bir meslek zor mu? Maaşı nedir? Birazcık bilgilendirirseniz çok sevinirim .

Zor bir meslek. Diğer mesleklerin aksine ezber bilginiz sizi bir süre idare etse de 5 sene sonra ne olacağı belli değil. Her zaman yeni şeyler öğrenmesi gerekiyor insanın. Bunun bir sonu yok.

Somut kavramlarla ve konularla uğraşmadığımız için anlamak zor oluyor dersleri. Geçmek de bir hayli zor. Çünkü soyut, her ne kadar anlasan da mantığına oturması zaman alıyor.

Okuduğum için söylemiyorum; bence okuma zorluğu bakımından tıp ile yarışır.

Maaşları ise ortalama 3.000 TL'den başlar, ucu açık sonsuza kadar gider. Yeni mezun olup 15.000 TL alanı da gördüm, işsiz kalanları da.

Ancak tekrar ve tekrar söylüyorum, okuması ve icra etmesi gerçekten zor bir meslek. Seçiminizi yaparken o tozpembe YouTube videolarını hayal etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…