Neden herkes programcı değil?

Hocam ben 8 9 senedir her gün saatlerce televizyon, bilgisayar vs. ile vakit öldürüyorum her ne kadar istemesem de hala öldürüyorum. Bu geçirdiğim vakitlerde saatlerce oyun oynardım zihnimi hep yorardım. Bu olanlar benim gerek mantıksal düşünme becerilerimi gerek mükemmel problem çözme becerisini genel olarak yapabileceklerimi, zihnimi, beynimi etkilemiş midir? Ailem ve yakınlar sürekli bu konuda yorum yaparlardı bu yüzden sormak istedim.

Artık Türkiye için 2. hatta 3. dil şart olmuş diyebiliriz. İngilizce artık kesin olması gerekiyor.
Zaten İngilizce demek Dünya'ya açılmak demek. İngilizce olarak bir çok kaynak ve kitap var. Bence İngilizce de en iyi gelişimi bu kitapları okuyarak ya da okumaya çalışarak öğreniyorsun.

Her maddeye uygunum. Yaş hariç.

Teknoloji tasarım dersinde yatmak dışında başka hiçbir şey yapmadığımız için bu ülkede kodlama adına adam gibi bir şey çıkmaz.
Teknoloji tasarım dersini kodlama ile bağdaştıranlar oldukları sürece bu ülkede kodlama adına adam gibi bir şey çıkmaz.

@Recep Baltaş Türkiye özelinde konuşursak, İngilizce'yi çok iyi seviyede bilmek bir avantaj sağlar mı?
Datasheet okuyorsun. Referance Manual okuyorsun. Yetmiyor, yabancı forumlarda sorununa çözüm bulmak için araştırma yapıyor, oradakilerle iletişime geçiyorsun. Çok iyi değil ama iyi derecede bilmek şart.

E-ticaret sektörü, 27 yaş, beyaz saçlar, uykusuz geceler, kamplar, mesailer < 2 tık tık dünyanın parasını kazanıyolar yaauuv

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…