Neden Izoly tercih edilmemeli?

Bileşen kalitesizliği ileride sana büyük dertler açabilir. Ucuza kapattım diye sevinirken daha fazla masraf edebilirsin.

Bu yorumu yapan kişin Izoly olduğuna yemin edebilirim ama kantlayamam.
22 Temmuz 2019, pazartesi|
G s****
Muhasebe firmamıza aldık 10 numara gayet memnunuz 2 tane daha alacağız.

3000 TL'lik bir sistem topluyorsun diyelim. İzoly markada:

3. Nesil bir İntel işlemci
Çağ dışı kalmış bir anakart
Rx 550 gibi eskimiş bir ekran kartı
1600MHz DDR3 8GB RAM
İzoly adı altında Çin'den gelme ne olduğu belirsiz bir PSU
ASBOARD marka çöp bir SSD

Yine 3000 TL'ye
Ryzen 5 2400G
A320M anakart
3000MHz DDR4 8GB RAM
Corsair PSU ve kasa
Samsung 860 SSD

Bunları tercih etmektense niye İzoly tercih edeyim?
İzoly kısaca Çin'den çok daha ucuz fiyatlara aldığı markasız parçaların üstüne kendi markasını basarak satan bir "kuruluştur". Sistemleri ise ellerinde bulunan eskimiş parçaları eritmek için yapılan bir nevi dolandırıcılıktır. Alıcının bilgisiz olması onlara bu tarz parçaların satılabilmesi hakkını doğurmuyor.
Hocam ekran kartı nerede?

ya ben pek bu şeylerden anlamıyorum fakat apu cpu arasındaki fark ne ve içinde neler var ekran kartı olmasa da bilgisayar ayakta durur mu
Apu sistem, içinde ekran kartı bulunmayan fakat dahili grafik birimi bulunan işlemcili sistemlerdir. CPU işlemci demektir. Her işlemcide grafik birimi olmayabilir. Eğer hem işlemcide grafik birimi hem de ekran kartı yoksa görüntü alamazsınız. Ama eğer sisteminizin işlemcisinde grafik işlemcisi varsa işlemciden görüntü alabilirsiniz.

3000 TL'lik bir sistem topluyorsun diyelim. Izoly markada:

3. Nesil bir Intel işlemci
Çağ dışı kalmış bir anakart
RX 550 gibi eskimiş bir ekran kartı
1600MHz DDR3 8 GB RAM
Izoly adı altında Çin'den gelme ne olduğu belirsiz bir PSU
ASBOARD marka çöp bir SSD

Yine 3000 TL'ye
Ryzen 5 2400G
A320M anakart
3000MHz DDR4 8 GB RAM
Corsair PSU ve kasa
Samsung 860 SSD

Bunları tercih etmektense niye Izoly tercih edeyim?
Izoly kısaca Çin'den çok daha ucuz fiyatlara aldığı markasız parçaların üstüne kendi markasını basarak satan bir "kuruluştur". Sistemleri ise ellerinde bulunan eskimiş parçaları eritmek için yapılan bir nevi dolandırıcılıktır. Alıcının bilgisiz olması onlara bu tarz parçaların satılabilmesi hakkını doğurmuyor.

Vay anam vaay vay halime. Ben daha bu sabah GT 710'dan kurtuldum da RX 550'ye geçiş yapacağım diye sevinirken bunu okuyunca halime acıdım.

Geri
Yukarı