Neden pişmanlık sonradan gelir?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Ben şu kanıya vardım. Muhakeme yeteneği olan bir insanda, yaptığı (kendi nezdinde olumsuz olarak kodlanmış) eylemin, insan beynine uyarı vermesi sonucu pişmanlık oluşur.

Sizce neden gelir?

Duruma bağlı. Şehvete kapılıp bir şey yaparsa sonradan pişmanlık duyar ben ne yaptım diye.(kalkmışın imanı olmaz misali) diğer bir durum öfke durumu zaten (öfke ile kalkan zararla oturur) sonunu düşünmez eylemini yaparken. İki durumda da böyledir. Zaten pişmanlık sonunu düşünmeden yaptığın davranışlardan sonra gelir.

Pişmanlık zaten bir şeyi yaptığın veya yapmadığın için kendine sitem etmendir. Yapılması veya yapılmaması gerçekleşmemiş bir şeyden pişman olamazsın ki.

Ha bazı şeylerin değerini sonradan anlarsın orası ayrı. O elinde iken değerini bilmemek ile alakalı.

Duruma bağlı. Şehvete kapılıp bir şey yaparsa sonradan pişmanlık duyar ben ne yaptım diye.(kalkmışın imanı olmaz misali) diğer bir durum öfke durumu zaten (öfke ile kalkan zararla oturur) sonunu düşünmez eylemini yaparken. İki durumda da böyledir. Zaten pişmanlık sonunu düşünmeden yaptığın davranışlardan sonra gelir.
İşte aradığım cevap bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı