Neden rapor sistemi yasağı aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KerOn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar dostlar, biraz önce çözüm raporu attığım için ban yedim. Banın nedenini tam olarak anlayamadığım için bu konuyu açıyorum ve moderatörleri konuya açıklık getirmeye davet ediyorum. Bu sabah Sosyal’de gezinirken böyle bir konuya denk geldim: Mobil veriden CS ve Valorant tarzı oyunlar oynamak mantıklı mı?

@momedibi314 isimli bir arkadaş mobil veriyle oyun oynamakla ilgili bir konu açmıştı:
Arkadaşlar, ben Türk Telekom'un mobil faturalı müşterisiyim. Üniversite işleri için laptop almayı planlıyorum. Arada bir de Valorant ve CS:GO tarzı oyunları oynamak isterim. Laptopa telefondan internet bağlasam, 1 oyunda kaç MB ya da GB gider? Kaç ms ping alırım?

Daha sonra konuya şöyle bir cevap yazdım:
@momedibi314 hocam çoğu kişi tahminde bulunmuş, ben yatılı lisede okuyorum ve dediğiniz durumu yaşıyorum, birinci ağızdan size anlatayım.

Mobil veriyle CS2 ve Valorant oynuyorum. Maç başına yaklaşık 100-200 mb arası internet yiyor. Bimcell kullanıyorum (Türk Telekom ile aynı baz istasyonlarını kullanıyor, ama daha ucuz diye bunu kullanıyorum) ve okulum İstanbul’da.

Üniversitenizin bulunduğu şehre, bölgeye göre Ping değerleriniz değişir ancak, evdeki internetimden biraz daha fazla Ping, ama gayet oynanabilecek düzeyde. Valorant’ta evde 20 ms alırken burda en fazla 30 ms alıyorum. CS2’de ise evde 60 Ping alırken burda 70-80 arası değişiyor.

Ardından da konu sahibi arkadaş bana bu mesajla teşekkür etti ve mesajıma bu emojiyi attı “😍”:
Hocam sağolun var olun yorumunuz için teşekkür ederim tam aradığım yorum.
Ben de konunun çözüldüğünü düşünerek ve KS de bana teşekkür ettiği için kendi mesajımı çözüm olarak raporladım. Aradan yaklaşık 8-9 saat geçtikten sonra tekrar Sosyal’e girdiğimde raporumun reddedildiğini gördüm ve herhalde bir yanlışlık oldu diye düşünüp mesajımı tekrar çözüm olarak raporladım, bunun üstüne raporum reddedildi ve rapor banı yedim.

Bu banı kendi mesajımı çözüm olarak işaretlediğim için mi yedim, yoksa iki kere rapor attığım için mi bilmiyorum. Sadece konuya açıklık getirmek istiyorum.

Merhaba,
Çözüm olduğunu düşünerek raporladığınız mesaj bir çözüm mesajı değil, tavsiye mesajı. Bu nedenle mesajınıza çözüm verilmedi. Ortada bir sorun yok, çözümü de yok.

Uyarınıza gelecek olursak, bir kez raporladınız ve reddedildi. Aynı raporu tekrar göndermeniz sonucu değiştirmiyor.
Kendi mesajınızı çözüm raporladığınız için değil, önceden raporunuzun incelenmiş ve reddedilmiş olmasına rağmen aynı raporu tekrarladığınız için uyarıldınız.

Bu seferlik uyarınızı erken bitireceğiz. Öneri, tavsiye konularına çözüm verilmediğini de tekrardan hatırlatalım.

İyi akşamlar dileriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı