Neon Genesis Evangelion'dan hiçbir şey anlamadım

qnpases

Hectopat
Daha fazla  
Son bir filmi olduğunu biliyorum lakin çoğu şeyi anlamamam normal mi? Diziyi başından beri gerek durdurarak gerek geri sararak izledim. Lakin bu Adam'ı, Seele konseyi, Adam'dan çıkartılan mızrağın ne olduğu, Gendo'nun bunu yaparak ne elde etmeye çalışması, İnsan Tamamlama Projesinin amacının ne olduğu, Rei ve Eva'ların Adam'dan yapılması gibi çoğu şeyin üstünü açık bıraktılar. Yarın final filmini izleyeceğim. Bu konuyu açmamın sebebi bazı anlayabilmem gereken şeyleri anlayamamışım hissine takıldım. Dizileri tamamen pürdikkat izleme takıntım olduğum için soruyorum. Sorduğum sorular içerisinde cevaplanmış olan şeyler var mı? Yoksa hepsi filmde mi cevaplanacak?

Dediğiniz çoğu şey End of Evangelion filminde geçiyor, onu izlediniz mi? Ona göre acıklama yapmak daha doğru olur.
Film daha fazla kafanızı karıştırır büyük ihtimal.
Filmini de az önce bitirdim. Üstte sorduğum bazı sorularının cevabını alsam da filmi de çok karmaşık. Lilith, Rei miydi? Adam'a ne oldu, Asuka ve Shinji ne yapacak gibi soruları da doğurdu. Sanırım, internetten araştırma yapacağım. Herhangi bir insanın bu animeyi %100 anlayacağını düşünmüyorum. Son 20 dakika kendimi Dark izlermiş gibi hisettim. Bu sonun bir anlamı var mı, bilemiyorum.

Filmini de az önce bitirdim. Üstte sorduğum bazı sorularının cevabını alsam da filmi de çok karmaşık. Lilith, Rei miydi? Adam'a ne oldu, Asuka ve Shinji ne yapacak gibi soruları da doğurdu. Sanırım, internetten araştırma yapacağım. Herhangi bir insanın bu animeyi %100 anlayacağını düşünmüyorum. Son 20 dakika kendimi Dark izlermiş gibi hisettim. Bu sonun bir anlamı var mı, bilemiyorum.
Evangelion tek seferde anlayabileceğiniz bir yapım değil. Ben 2. kez seriyi bitirdim yakın zamanda ve ilk izlediğimden çok daha memnundum. Bence Evangelion'un asıl can alıcı kısmı hikayesi evreni vs. değil felsefi kısımları. Serinin çok fazla eksiği var loreunu iyi anlatamıyor ve bazı yerler 10-15 sn hiçbir şey haraket etmiyor ve müzik de yok. Bir süre sonra seriye tekrardan başla bence. Ucu açık kalan şeyler çok ta önemli değil bence.

Evangelion tek seferde anlayabileceğiniz bir yapım değil. Ben 2. kez seriyi bitirdim yakın zamanda ve ilk izlediğimden çok daha memnundum. Bence Evangelion'un asıl can alıcı kısmı hikayesi evreni vs. değil felsefi kısımları. Serinin çok fazla eksiği var loreunu iyi anlatamıyor ve bazı yerler 10-15 sn hiçbir şey haraket etmiyor ve müzik de yok. Bir süre sonra seriye tekrardan başla bence. Ucu açık kalan şeyler çok ta önemli değil bence.
Felsefik yaklaşımları ve evreni hala ilgimi çekiyor. Dediğiniz gibi bir süre sonra tekrar başlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı