.Net Framework 3.5 Kurulmuyor

OkanYesmen

Decapat
Bu hatayı alıyorum ama gördüğünüz gibi internet var biraz araştırma yaptım Grup İlkesini kurun diyor ama onu kurmak içinde Framework istiyor, yardım edebilecek biri var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft tarafından paylaşılan çözüm yollarını aşağı bırakıyorum, eksiksiz yaptığınızdan emin olun.

Hata kodu 0x800F0906

Bilgisayar gerekli dosyaları Windows Update'ten indiremediğinde bu sorun oluşur.Yöntem 1: İnternet bağlantınızı denetleme
Bu davranış; ağ, proxy veya güvenlik duvarı yapılandırmalarından ya da ağ, proxy veya güvenlik duvarı hatalarından kaynaklanabilir. Bu sorunu gidermek için Microsoft Update web sitesine bağlanmayı deneyin.

Bu web sitesine erişemezseniz, internet bağlantınızı denetleyin veya web sitesine erişilmesini engelleyen bir yapılandırmanın olup olmadığını belirlemek için ağ yöneticisine başvurun.Yöntem 2: Grup İlkesi ayarını yapılandırma
Bu davranışın kaynağı; bilgisayarı Microsoft Windows Update sunucusu yerine Windows Server Update Services'ı (WSUS) kullanarak hizmet verecek şekilde yapılandıran sistem yöneticisi de olabilir. Bu durumda, sistem yöneticinize başvurun ve İsteğe bağlı bileşen yüklemesi ve bileşen onarımı için ayarları belirle Grup İlkesi ayarını etkinleştirmesini ve Alternatif kaynak dosyası yolu değerini yapılandırmasını veya Onarım içeriğini indirmek için Windows Server Update Services (WSUS) yerine doğrudan Windows Update'e başvur seçeneğini belirlemesini isteyin.

Grup İlkesi ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:
  1. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni veya Grup İlkesi Yönetim Konsolu'nu başlatın.

Windows 8 ve Windows Server 2012: Ekranın sağ üst köşesine gidin, Ara'ya tıklayın, grup ilkesi yazın, Ayarlar'a tıklayın ve ardından Grup ilkesini düzenle'ye tıklayın.
    Windows 8'de Grup İlkesini başlatma

Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2: Ekranın sağ üst köşesine gidin, Ara'ya tıklayın, grup ilkesi yazın ve ardından Grup ilkesini düzenle'ye tıklayın.
    Windows 8.1'de grup ilkesini açma
  2. Bilgisayar Yapılandırması'nı ve Yönetim Şablonları'nı genişletin, ardından Sistem'i seçin. Bu adımın ekran görüntüsü aşağıda listelenmektedir.
    Bu adım için ekran görüntüsü
  3. İsteğe bağlı bileşen yüklemesi ve bileşen onarımı için ayarları belirle Grup İlkesi ayarını açın ve ardından Etkin'i seçin. Bu adımın ekran görüntüsü aşağıda listelenmektedir.
    Bu adım için ekran görüntüsü
  4. Alternatif kaynak dosyasını belirtmek istiyorsanız Alternatif kaynak dosyası yolukutusunda, yükleme medyasından \sources\sxs klasörünün içeriğinin yer aldığı paylaşılan bir klasörün tam yolunu belirtin.
    Paylaşılan klasör yolu örneği: \\server_name\share\Win8sxs
    Ya da bir WIM dosyası belirtin. WIM dosyasını alternatif kaynak dosyası konumu olarak belirtmek için yola WIM:ön ekini ekleyin ve ardından WIM dosyasında ön ek olarak kullanmak istediğiniz görüntünün dizinini ekleyin.
    WIM dosya yolu örneği: WIM:\\server_name\share\install.wim:3
    Not Bu örnekte 3, özellik dosyalarının bulunduğu görüntü dizinini gösterir.
  5. Seçilebiliyorsa, Onarım içeriğini indirmek için Windows Server Update Services (WSUS) yerine doğrudan Windows Update'e başvur onay kutusunu seçin.
  6. Tamam'a dokunun veya tıklayın.
  7. Yükseltilmiş bir komut istemine aşağıdaki komutu yazın ve ilkeyi hemen uygulamak için Enter tuşuna basın:
    gpupdate /force
Yöntem 3: Windows yükleme medyasını kullanma
.NET Framework 3.5 özelliğini etkinleştirdiğinizde dosya kaynağı olarak Windows yükleme medyasını kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows yükleme medyasını sürücüye takın.
  2. Yükseltilmiş bir komut isteminde aşağıdaki komutu çalıştırın:
    Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:<drive>:\sources\sxs /LimitAccess
    Not Bu komuttaki <drive>DVD sürücüsü veya Windows 8 yükleme medyası sürücü harfi için yer tutucudur. Örneğin, aşağıdaki komutu çalıştırırsınız:
    Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:D:\sources\sxs /LimitAccess

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı