Netflix İndirme Yaparken İnternete Girilmiyor

melihcimen

Decapat
Evde 1 kablolu, 1 kablosuz olarak internete bağlanan 2 bilgisayar var. Kablolu bilgisayardan Netflix'i açıp indirme başlatınca çok garip ama ne telefondan ne bilgisayardan internete girilmiyor. Bağlı ve internet erişimi var ama sitelerin hiçbiri açılmıyor (bu siteye ulaşılamıyor hatası). Bu problemi başka yaşayan var mı bilmiyorum ama internette bulamadım.
Not: Yeni fark ettim; 1 bölüm indirirken çok yavaşlıyor ama birkaç indirme başlatınca internete girilmiyor.
Edit: Kablolu bilgisayardan 4 bölüm de indirilse, kablolu bilgisayardan internete yavaş da olsa girilebiliyor.
Sorun modemin yavaşlığından kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün indirme hızını kullanıyor olsanız bile diğer cihazlarda internete erişilebiliyor olması gerek. Çok eski modemlerde cihazlar arası haberleşme işi çok yavaş oluyor yani 2-3 cihazdan talep gelince hepsini aynı anda karşılayamıyor ve sıraya koyuyor. Farklı bir modemle deneme şansınız varsa bir de öyle deneyin.

Ek: Netflix dışında bir yerden indirme yapınca da bu sorun oluyor mu? Netflix'ten bir şey indirirken eğer upload da yapılıyorsa sorun bu da olabilir. Tüm upload'ı kullanırsanız bu sefer internete erişiminiz olmaz.

Bütün indirme hızını kullanıyor olsanız bile diğer cihazlarda internete erişilebiliyor olması gerek. Çok eski modemlerde cihazlar arası haberleşme işi çok yavaş oluyor yani 2-3 cihazdan talep gelince hepsini aynı anda karşılayamıyor ve sıraya koyuyor. Farklı bir modemle deneme şansınız varsa bir de öyle deneyin.

Ek: Netflix dışında bir yerden indirme yapınca da bu sorun oluyor mu? Netflix'ten bir şey indirirken eğer upload da yapılıyorsa sorun bu da olabilir. Tüm upload'ı kullanırsanız bu sefer internete erişiminiz olmaz.
Hayır, sadece netflixte oluyor. Upload'u kontrol ediyorum şimdi.

Geri
Yukarı