NetSpeed sık sık internet kesintisi

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
Normalde hiç kesinti yaşamazdım, şu son 1 haftaya kadar 1-2 kez kesinti olmuştu. Son 1 hafta içinde sık sık kopmalar olmaya başladı. Müşteri hizmetlerini iki kere aradım, birisi bilgisayarıma bağlanıp testler yaptı, gayet sağlıklı değerler olduğunu söyledi. Diğeri ise muhtemelen hat değerlerine baktı ve sağlıklı olduğunu söyledi tekrar. Hız testi yapıldı ve iç tesisatımızda sorun olmadığı söylendi. Modem ayarlarından boş kanal var ise oraya geçmemizi önerdiler. Denedim, Kanal 13'ü denedim ama yine kopma oldu. Modem kaynaklı olabileceğini söylediler. Modem de eski zaten, Türk Telekom'un verdiği modem. (AirTies Air 5650v3)

Bunun çözümü ne olabilir? Ne yapabiliriz?

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-01_193230.png
    13,9 KB · Görüntüleme: 106
Yeni ve güzel bir modem ile deneyin. Eski modemlerde kopmalar/yavaşlamalar olabiliyor bazen.

yeni bir modem alabilirsiniz

Teşekkürler yeni modem ile deneyelim olmadı firmayı değiştiririz. Aslında 2 ay olacak kullanmaya başladığımızdan beri gayet memnunduk hızlarda hiç düşüş olmuyordu bu kopmalar sorun olmaya başladı şu sıralar.

Modem eski ise gayet normal, hat değerleri gayet iyi.

Modemden anlaşıldığı kadarıyla 35/6 şeklinde hız sınırı yapılmış. Yani paket 35 Mbps. SNR marjı da güzel. Modeme gelen bağlantı güzel gözüküyor. Muhtemelen cihaz kaynaklı sorun var. Yine de yenisini almadan önce başka cihazla deneyip emin olabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…