NEW Cpu installed, RAM ve USB Sorunları

Luhrs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, eski kasamı yeniledim.
1150 soket Asus Maximus VII Formula, Intel i7 4790K ve Cooler Master Nepton 240m aldım. Eski kasam Cosmos SE, icinde Corsair ax860 plat var. İlk basta 2 adet RAM'ler takılı iken PC ekranı gelmiyordu, tek RAM olunca hangi slotta olursa olsun çalışıyor iki RAM de ama 2. RAM'i takınca ekran gelmiyor. Neyse format attıktan sonra yeni sistemi kurdugumda "new cpu installed F1" ekranı sürekli geliyor, o ekranı BIOS'tan kaydetmeden çıkınca atlayarak o ekranı geçiyor başka türlü gitmedi. BIOS ekranında Razer Chroma klavyemi kullanabiliyorken Windows'ta klavye görmüyor, anakartta takılı USB'den kullanmayı denedim olmadı ama ledsiz normal klavye denedim onu çalıştırdı. Bir de bu arada Asus ROG Front Base taktım anakartta onun ekranı falan var su anda ama tıkandım kafayı yiyeceğim. Ne yapacagımı bilemiyorum, takıldım kaldım.

Bu arada BIOS'u güncelledim ama nafile.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı