NiceHash Miner

mertroid

Hectopat
Yer
Sapporo
Daha fazla  
Mesajların hepsini okumadım ancak şunu söyleyebilirim ki ne olacağı hiç belli olmuyor. Zamanında ne crypto para birimleri yükseldi 80-90 dolarlara sonra çakıldı 40 cente kadar. Mesela Ethereum için şubat ayında 16-17 dolar civarındaydı şuan 370 dolar civarında. Ancak yarın birden 50-60 dolar düşebilir stabil değil.

Rig işi çok daha kazançlı bir işti ancak çok yaygınlaştı birden ve geleceğinin pek olacağını düşünmüyorum. Olacak ancak bizim için değil. Mesela bitcoin için algoritması gereği toplamda 21 milyon bitcoin üretilebilir o sayıya ulaştıktan sonra üretilemeyecektir. Aynı şekilde Ethereum içinde bu sayı 90-100 milyon civarında ancak sisteme giriş yapan her ekran kartı ve çözülen her blok coin bulmayı zorlaştırmakta. Şöyle ki şuan 6 RX 580 20 gün civarında 2 ethereum çıkarıyor (eğer hashrate 25 alırsak her ekran kartı için.) ancak zaman geçtikçe bu sayı azalıyor mesela 6 ay sonra belki aynı ekran kartları 1 ayda 1 ethereum bile üretemeyecek. Bu durumda da sermayesi olan her şeyi alacak mesela bizim yapabileceğimiz rigler belli ancak adamlar 15-20 rig ile çalışıyorlar. Ve bu aralar herkes bu işe girmeye başladı zorluğu bayağı yükseliyor o yüzden ben nicehash'e geçtim.

Açıklamak gerekirse bu siteye siz iş gücü kiralıyorsunuz bu site de sizin iş gücünüzü başkasına kiralıyor. Aşağıdaki değerler 3 GB GTX 1060 bulunan dizüstüm için değerler buradan 2 kere para alabildim. Para alabilmek için ise bir minimum üretim yapmanız gerekli zira bu tarz coinlerin transfer bedeli hayli yüksek.

Benim şuanlık kullandığım nicehash için bu durum 0.01 BTC. Para transferi için Kraken adlı siteyi ömnerebilirim en büyük dijital para birimi sitelerinden birisi ve otomatik cüzdan oluşturabiliyorsunuz. Mesela bu cüzdanınıza ethereum kazandınız, bu siteden direkt olarak bitcoine çevirip bu coini de btcturk veya koinim gibi sitelerden TL ye çevirip banka hesabınıza havale edebilirsiniz. Ancak nicehash şuanlık bana en iyi meblayı ödeyen site. Herhangi bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

nice.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nasıl olurda RX480 8GB RX580 8GB'tan daha fazla gelir elde ettirir? Aralarında neredeyse 0.5 dolar fark var günlük olarak. Oysaki 580 az da olsa üstün bir kart?

Hocam bu sitedeki değerler şakaysa komik değilse ironik. RX470 4GB modeli ile RX580 8GB modeli arasındaki gelir farkı 0.11 USD. Boşuna almışız kartı o zaman.

NiceHash

Son düzenleme:
Yani en kötü PC'nin değerini çıkarabilirsin bir para birimi bittiğinde diğerine geç mantığı da olabilir. Ne de olsa 2-3 tane sanal para birimi yok ya. Biri değer kaybedince insanlar diğerine geçecektir.

Arkadaşlar dijital para birimi sadece Bitcoinden ve Ethereumdan ibaret değil. Ben de başta bilgim yokken madem Ethereum değer kaybedecek o zaman ne gerek var sistem kurmaya diyordum ancak araştırınca birden fazla coin olduğunu gördüm.

Öğrendiğim bir şey daha var. Şayet dörtlü,altılı rig ve daha fazla kullanıyorsanız dual mining yani iki coini aynı anda kazmanızı tavsiye ederim. Hesap makineleri ile hesaplamama göre tabi bu hesap makineleri ne kadar doğru sonuç veriyor ancak deneyerek görmek lazım. Hesap makineleriyle hesaplamama göre örnek veriyorum altılı rig kurduysanız sadece Ethereum üretirseniz 500- 600 TL ancak kazanırsınız. Tabi bu paranın içinden kesintileri ve elektrik faturasını da kestim. Yani cebinizde olacak para bu. Ancak gelelim dual minere. Dual yani çift kazım yaparsanız bir ayda 750-900 TL cebinize giren para olur. Bazı arkadaşlar bunu ya bilerek yapmak istemiyor ya da bilmiyorlar.

Ben yine de belki bilmeyen olur diye söyledim. Tabi bunun dışında Ripple, Zcash,Musiccoin diye para birimleri de var bunlarda ileride değer kazanabilir. Yani anlayacağınız kendinizi tek hedefe odaklamayın.

@mertroid hocam sormayı unuttum aklıma şimdi geldi. Nicehash'ın kullandığı algoritma iki çeşit biri ethash diğeri SHA 256 siz hangisini kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar dijital para birimi sadece Bitcoinden ve Ethereumdan ibaret değil. Ben de başta bilgim yokken madem Ethereum değer kaybedecek o zaman ne gerek var sistem kurmaya diyordum ancak araştırınca birden fazla coin olduğunu gördüm.

Öğrendiğim bir şey daha var. Şayet dörtlü,altılı rig ve daha fazla kullanıyorsanız dual mining yani iki coini aynı anda kazmanızı tavsiye ederim. Hesap makineleri ile hesaplamama göre tabi bu hesap makineleri ne kadar doğru sonuç veriyor ancak deneyerek görmek lazım. Hesap makineleriyle hesaplamama göre örnek veriyorum altılı rig kurduysanız sadece Ethereum üretirseniz 500- 600 TL ancak kazanırsınız. Tabi bu paranın içinden kesintileri ve elektrik faturasını da kestim. Yani cebinizde olacak para bu. Ancak gelelim dual minere. Dual yani çift kazım yaparsanız bir ayda 750-900 TL cebinize giren para olur. Bazı arkadaşlar bunu ya bilerek yapmak istemiyor ya da bilmiyorlar.

Ben yine de belki bilmeyen olur diye söyledim. Tabi bunun dışında Ripple, Zcash,Musiccoin diye para birimleri de var bunlarda ileride değer kazanabilir. Yani anlayacağınız kendinizi tek hedefe odaklamayın.

@mertroid hocam sormayı unuttum aklıma şimdi geldi. Nicehash'ın kullandığı algoritma iki çeşit biri ethash diğeri SHA 256 siz hangisini kullanıyorsunuz?
Ben equihash kullanıyordum Nvidia ekran kartlarında daha iyi kazandırıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı