Nikon D7500 alınır mı?

RagnarRg

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Nikon D7500 makine hakkında bilgilerinizi rica ederim, şahsi fotoğraf çekimleri için alacağız aile veya yapılacak gezilerde çekimler için. Link makine iletiyorum. Satan site hakkında da yorumunuz varsa yapabilirsiniz.

Aile/gezi fotoğraf çekimleri için gövdeyi bir tık daha kısıp çift lens ile gitmenizi tavsiye ederim. Mesela D5600 + 18-55 + 50mm 1.8 kombosu yapabilirsiniz. 18-55 ile manzara vs alırken 50mm 1.8 ile de portre fotoğrafları çekebilirsiniz.

D5600 + 18-55
Nikon 50mm 1.8 Lens

Ben olsam böyle yapardım. Düşük diyafram lensin hem alan derinliğinde hem de düşük ışıkta kurtarıcı olduğunu unutmayın. :) Çünkü çekeceğiniz fotoğraf türü günlük çekim. D7500 iyi bir body tabi ama 18-140 ile loş ışıkta bir fotoğraf çekeyim derseniz 18-140 lens düşük mm (geniş açı değerlerinde) 3.5 diyafram veriyor ve mm kademe olarak arttıkça diyafram da artıyor ki bu loş ışıklarda tam bir eziyet. D7500'ün düşük ışık performansı yine tatmin edici ama düşük ışıkta ve dengeli ISO ayarında iyi bir enstantane için (tripod hariç elle çekim) diyafram 2.5 veya altı olması lazım. 18-140 gün ışığı çekiminde tak-kullan lenstir. Hem geniş açı hem de tele foto lenstir. Ama loş ışıkta sizi biraz üzebilir.

Ama D7500 + 18-140 alıp ileride de bir 50mm 1.8 alabilirim diyorsanız o zaman alabilirsiniz.

Eğer 2. el de alırım diyorsanız yukarıdaki makineleri elinizle kenara ittirecek setler de tavsiye ederim.

Günlük çekimler için gövdeyi çok yüksek tutmanıza gerek yok. Lens daha ön plandadır. Ama çok profesyonel işler yapacağım derseniz o zaman gövdenin önemi ortaya çıkar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı