Nitro 5 RTX 3050 Ti Valorant'ta 160 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Bilal Quenzy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200mhz
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
i7 12700h
Bilgisayarı 2 gün önce aldım her şeyi kurdum (sadece BIOS güncellemesi yapmadım) Valorant'a girdim ve grafik ayarlarından 3050 Ti'ı seçtim Valorant için.
Fakat aldığım FPS 100-130-160 arası genelde bu işlemciyle ve ekran kartıyla böyle bir FPS mümkün mü? Valorant işlemci oyunu diye biliyorum fakat FPS düşük geldi bana.
Acaba Intel grafik kartını kullandığı için olabilir mi eğer öyleyse bunu nasıl çözebilirim?
Bilgisayarın linki: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qfley-003-p-HBCV00002SN3B3

1667671943171.png

İşlemci sıcaklığı yüzünden az da solda FPS kaybınız var. Ve RTX3050ti mobile cidden güçsüz bir kart. İnternet karşılaştırmalara bakın derim. Ancak yine de bu sistemle 200fps altında çok görmemelisiniz. Bence bios güncellemesi yapın.

İşlemci sıcaklığı yüzünden az da solda FPS kaybınız var. Ve RTX3050ti mobile cidden güçsüz bir kart. İnternet karşılaştırmalara bakın derim. Ancak yine de bu sistemle 200fps altında çok görmemelisiniz. Bence bios güncellemesi yapın.
3050ti ın o kadar güçlü bi kart olmadığını biliyorum fakat işlemcim güçlü ve bu işlemciye göre düşük geliyor
bilgisayar sabahtan beri kapatmadım o yüzden ciddi bi düşüş olabilir mi yoksa bios update yapmam gerekiyor mu?

3050ti ın o kadar güçlü bi kart olmadığını biliyorum fakat işlemcim güçlü ve bu işlemciye göre düşük geliyor
bilgisayar sabahtan beri kapatmadım o yüzden ciddi bi düşüş olabilir mi yoksa bios update yapmam gerekiyor mu?
Bios güncellemesi varsa tabi ki yapın. Bütün bileşenlerden o sorumlu. Sıcaklığı düşürmek de önceliğiniz olsun 90c ye ulaşması riskli. Laptoplara özel soğutucular var onlardan almanızı öneririm.

Bios güncellemesi varsa tabi ki yapın. Bütün bileşenlerden o sorumlu. Sıcaklığı düşürmek de önceliğiniz olsun 90c ye ulaşması riskli. Laptoplara özel soğutucular var onlardan almanızı öneririm.
90 dereceyi 2 kere geçtiğini gördüm oda saniyelikti sonra hemen indi soğutması fena değil
bios güncellemesini öğrenip yapmaya çalışıcam şuanki bios sürümüm 1.09 muş

Geri
Yukarı