Nitro AN515-42 sistemde LoL'de 8 dakika geçince FPS düşüyor

MayBasH

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Acer nitro 5 an515-42 modelini kullanıyorum rx560x ryzen 2500u olan versiyonunu. Oyuna girdiğimde sorun olmuyor fps +100 değerlerinde geziyor. Minyonlar çıktıktan sonra 80 e sabitleniyor. Yaklaşık dakika 7-10 arasında birden fps drop giriyor ve takılmalar başlıyor. MSI afterburner programından değerleri kontrol ediyorum anormal bir değerler yok darboğaz veya yüksek sıcaklık gibi. Bütün driverlarım WHQL güncel. Takılmalar başladığında oyunu kapatıp yeniden açıyorum, takılmalar ve fps drop düzeliyor. Oyun bitene kadar da hiçbir sorun olmuyor. Her oyun istisnasız bu olayı yaşıyorum. Bir çözümü var mı?

Acer, laptoplarda ısınma konusunda sıkıntı yaşayan bir marka, zaten laptoplar ısınır ama Acer daha daha çok ısınıyor, ne bakım ne de soğutucu bunu değiştirebiliyor.
Maalesef öyle. O yüzden hava girişini arttırması için arka tarafını iki takoz ile kaldırıyorum. Elimden geldiğince ısınmayı iyileştirmeye çalışıyorum. Bir de harici klavye almayı düşünüyorum kullanım açısından daha rahat olması için. Monitör için bütçem olmadığı için ufak bir sehpa yaptırdım. O şekilde kullanmayı düşünüyorum.

Konuda belirttiğim gibi ısınma ile alakalı bir sorunum yok 60 dereceyi geçmiyor oyundayken, termal macununu yeniledim ve kaliteli bir macun kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı