HP 650 Windows 10 Kurulumu "No bootable device" hatası

siberatör

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayara Windows 10 yükleyeyim derken başıma gelmeyen kalmadı. Şöyle anlatayım; bilgisayarımda 32 bit Win8.1 İndustry Pro yüklüydü. Bilgisayara 4GB daha bellek eklediğim için USB bellek üzerinden 64 bit bir işletim sistemi kurmak istedim, hazır kurmuşken de Windows 10 olsun dedim. Bilgisayarı sıfırladım yeniden başlattım ''Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var" adlı hata ile karşılaştım. İnternetten biraz araştırdım ve aşağıdaki çözümü(!) buldum.

''Windows dvd ile sistemi açtıktan sonra kurtarma konsoluna geç. Komut satırını açıldıktan sonra
"diskpart" yaz enter
"list disk" enter
Mevcut disc lerinin numaralandırılmış olarak göreceksin.
Örnek olarak "select disk 1" enter.
"clean" komutunu yaz enter. Disk tablosunu temizleyecektir. Tekrar windows yükleme ekranindan format atip kullanabilirsin.''

Bunu yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve ''No bootable device - insert boot disk and press any key'' adlı hata ile karşılaştım BIOS'tan biraz karıştırınca da aşağıda fotoğraftaki hata ile karşılaştım ve şu anda hiçbir şey yapamıyorum. @Recep Baltaş @SypeR @Murat5038

Not: @MF Abi yazı biraz uzun oldu illa ki hatalarım vardır şu sorunum çözülene kadar mazur gör. Elim ayağım bağlanmış durumda şu an. (Bilgisayar HP 650)

Boot Device Not Found.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı