Noctua NH-D15S Premium almak hata mı?

emrahcey

Kilopat
RAM
Trident Z 8x2 Dual CL 15 , 3200 Mhz.
Ekran kartı
Asus Tuf Gaming RTX 3080
Anakart
MSI Z270 Gaming Pro Carbon
İşlemci
i7 7700k
Amazon Germany üzerinden Noctua NH-D15S Premium satın aldım. Jelatinleri üzerinde duruyor. Kutuyu eksikleri var mı? Diye açtım. Eksik parçası yok

Ekte mevcut sistem özelliklerim görsel olarak ekliyorum. Ayrıca fazla sayıda NVMe SSD sahibi olduğum için, SLI Slotlarını hatta PCI-Exp 1.0 slotlarına bile NVMe SSD takılı olarak kullanıyorum. Zaten görselden de ekran kartı veri yolunu X8 kullanmasından belli ediyordur.

Yakın zamanda bulabilirsem sistemime uygun fiyat performans anlamında NVMe slot sayısı bakımından zengin Anakartlı yeni bir sisteme geçmeyi düşünüyorum? (Ayrı bir başlığın konusu)

Uzunca bir süre Corsair H45 120'lik sıvı soğutma kullandıktan sonra Yaz aylarında işlemcimin 100 dereceleri görmesi, sıvı soğutucunun boşta ya da yük altından olması fark etmeksizin gürültülü (uğultulu) çalışması sebebiyle hava soğutma almayı düşündüm ve hem sıvı, hem diğer marka hava soğutucularına nazaran kalitesi bilindik Noctua satın aldım. Fiyat: 1920, 92 TL

Sistem önerilerinde de görüyorum ki, herkes tercihini işlemci soğutmada sıvı soğutmadan yana kullanıyor. Sorum Mevcut sistemim ya da yükselteceğim sistemimde sıvı soğutma kullanmalı mıyım? Noctua D-15S Pre. Tercih etme ileride bir sorun teşkil eder mi? Bazı başlıklarda yeni işlemcilerin yüksek Watt çektiği ve beraberinde soğutma problemlerini getirdi gibi başlıklarda sıklıkla karşılaştığım için soruyorum.

Dosya Ekleri

• CPU-1.jpg
    CPU-1.jpg
    261,5 KB · Görüntüleme: 24
Bence gayet iyi bir hata yok.

Yeni alacağın sistemde stabil olarak 80-85-90 derecelerde donma kasma olmadığı sürece sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı