Nöral-kök hücrelerden oluşan bir yapı oluşturmak

Yer
Switzerland/Zurich
Daha fazla  
Meslek
Ass.Dr
Ben Genetik Mühendisliği okuyorum. Nörobilim üzerine ileri ve uluslararası seviyede araştırmalarım var. Son zamanlarda aklıma grafik işlemci olarak genetik olarak tasarlanmış nöral-kök hücrelerden oluşan bir yapı oluşturmak geldi. Sizce nasıl olur ve ne gibi sorunlarla karşılaşılabilir? Kafanızda net bir görüntü canlanması için bir link bırakıyorum dilerseniz bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence imkansız değil gibi. Oksipital lobumuzdaki sinirler grafik işlemcide transistör niyetine kullanılabilir mi mesela. Öncelikle grafik işlemcinin nasıl çalıştığını öğrenmek gerekiyor. Grafik işlemcinin içine yerleştirilecek sinirlerin, günümüzdeki biyolojik olmayan bilgisayar parçalarıyla uyumlu çalışabilmesi için bir sinyal dönüştürücü ve uygun bir kart gerek tabiki (G protein ve endoplazmik retikulum bu görevler için geliştirilebilir mesela). Zor gibi duruyor ama olabilirliği, paylaştığın haberde söylendiği gibi diğer parçaların biyolojik olup olmamasına dayanıyor.

Bence imkansız değil gibi. Oksipital lobumuzdaki sinirler grafik işlemcide transistör niyetine kullanılabilir mi mesela. Öncelikle grafik işlemcinin nasıl çalıştığını öğrenmek gerekiyor. Grafik işlemcinin içine yerleştirilecek sinirlerin, günümüzdeki biyolojik olmayan bilgisayar parçalarıyla uyumlu çalışabilmesi için bir sinyal dönüştürücü ve uygun bir kart gerek tabiki (G protein ve endoplazmik retikulum bu görevler için geliştirilebilir mesela). Zor gibi duruyor ama olabilirliği, paylaştığın haberde söylendiği gibi diğer parçaların biyolojik olup olmamasına dayanıyor.
Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı