Nokia 2600C yazan tuşlu telefonun modeli nedir?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu tuşlu cep telefonunun modelini bilen var mı? Arkasında Nokia 2600C yazıyor ama aratınca görseller tam eşleşmiyor gibi.
Bir de esas soru, bu telefonun SIM kartının yuvası nasıl bir yuva? Micro SIM mi?

1690095451601.jpeg

tel_resim.jpeg

Düzenleme: Telefonun modelini bulamadım ancak Nano SIM gerekiyormuş. Çentiği aşağı kaldırıp SIM kartı taktım sonra yukarı kaydırıp kilitledim ve telefonu açınca çalıştı bir sorun yok. Yine de telefonun modelini bilen varsa söylerse iyi olur.

Son düzenleme:
Telefonun orijinalliğinden şüpheliyim.

Nokia 105 ve 106'ya benziyor ama onların ekranı daha farklı (boylamasına uzun). Ayrıca telefonun ekranı renkli değil ama kasası yeni duruyor. Nokia'nın artık böyle telefonlar ürettiğini düşünmüyorum, bence telefon çakma.

Nokia telefonlarda *#0000# tuşlayınca modeli çıkıyor. Bu telefonda çıkacak mı merak ettim.

Son düzenleme:
Sahibinden'de bahsettiğiniz telefondan bir tane buldum. @Nieagerams

Gördüğüm kadarıyla telefonda kötü bir Türkçe çevirisi var (Normalde İsimler yazardı) ve IMEI bölümünün yazdığı basit etiketin bir Nokia'da olması mümkün değil. Nokia logosu ve CE belgesi gibi bir takım simgeler olması gerekiyordu. Arka kapağında Nokia yazmaması da ilginç geldi, sadece "3D Sound" yazıyor. Arkasında Nokia yazmayan bir telefon hatırlamıyorum.

Telefonun ekranı bana 1110 ve 1200 gibi modelleri hatırlatıyor. Batarya göstergeleri de benzer.

Dosya Ekleri

• IMG_20230723_165327.jpg
    IMG_20230723_165327.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230723_165223.jpg
    IMG_20230723_165223.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 29
Telefonun ekranı bana 1110 ve 1200 gibi modelleri hatırlatıyor. Batarya göstergeleri de benzer.
Telefonun şekli benzemiyor ama batarya göstergesi falan açısından benziyormuş evet. Telefon şu an elimde değil fakat menüleri de biraz benziyor yine farklılık var tabii.

Bu arada bir şey daha soracağım, hızlı arama yaptığımda nedense arama sonlandırılıyor. Yani demek istediğim şey örneğin 2'ye basıp ara tuşuna basınca falanca kişiyi arasın istiyorum. Numaraları ilgili tuşlara kaydettim ve bu arama özelliğini de aktif ettim fakat ararken çağrı sonlandırıldı diyor. Normalde arama yaparken bu sorunu yaşamıyorum.

Telefonun şekli benzemiyor ama batarya göstergesi falan açısından benziyormuş evet. Telefon şu an elimde değil fakat menüleri de biraz benziyor yine farklılık var tabii.

Bu arada bir şey daha soracağım, hızlı arama yaptığımda nedense arama sonlandırılıyor. Yani demek istediğim şey örneğin 2'ye basıp ara tuşuna basınca falanca kişiyi arasın istiyorum. Numaraları ilgili tuşlara kaydettim ve bu arama özelliğini de aktif ettim fakat ararken çağrı sonlandırıldı diyor. Normalde arama yaparken bu sorunu yaşamıyorum.

Belki de 2'ye basıp ara butonuna basmak yerine 2'ye basılı tutmanız gerekiyordur. Orijinal Nokia'larda iki yöntem de çalışıyor diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı