Normal bir V Fren bisiklete disk fren takılabilir mi?

Şimdi şöyle ki, belki yer şehirde vardır ama bilemiyorum, ben bisikletle hızlı giden bir insanım, sonuçta hızlı gitmek istemezsem yürürüm, ama bisiklet yolu yok, karşıma bir anda bir çocuk atlıyor annesi tutmuyor suç bana kalıyor çarparsam, daha hiç çarpmadım ama o korku beni bitiriyor. Frenlere asılıyorum aramda 10 cm kalıyor çocukla, frenlerim sağlam iyi tutuyor ama disk fren daha iyi gibi.

Kadron uygunsa hiç düşünme geç derim v frenden kat kat iyidir disk fren.

Disk fren ile frene çok basarsanız lastik kötüyse kayıp düşebilirsiniz, lastik iyiyse ve gidonu düz tutarsanız takla atabilirsiniz. Ama alıştıktan sonra çok hızlı ve güvenli bir şekilde durabilirsiniz. Belki o dediğiniz 10 cm fark, 50 cm veya daha fazla bile olabilir.

Disk fren ile frene çok basarsanız lastik kötüyse kayıp düşebilirsiniz, lastik iyiyse ve gidonu düz tutarsanız takla atabilirsiniz. Ama alıştıktan sonra çok hızlı ve güvenli bir şekilde durabilirsiniz. Belki o dediğiniz 10 cm fark, 50 cm veya daha fazla bile olabilir.
İşte bir de o korku var, takla atarım veya düşerim falan diye.
İnternette 2 adet link buldum bunlar nasıl?

İşte bir de o korku var, takla atarım veya düşerim falan diye.
İnternette 2 adet link buldum bunlar nasıl?
Tercihlerinizi Shimano Tektro Sramdan yana kullanın

Hidrolik disk, mineral yağı ile çalışır. Frene basması daha yumuşaktır. Ne kadar bastığınızı daha rahat hissedersiniz. Telle çalışmaz. Frenlemesi kısmen daha iyidir. Önemli olan kadroya uyum işte. Hidrolik veya mekanik disk fark etmez. Uymazsa takamazsınız freni.

Hidrolikten kastınızı tam olarak anlamadım hala.

Disk fren ikiye ayrılır mekanik ve hidrolik, mekanik disk tel ile gerdirme mantığıyla balatayı sıkıştırır ve balata tek taraflı basar bir taraf durur diğer taraf basar, hidrolikte ise balata çift taraflı basar ve tel yerine hidrolik fren yağı kullanılır. Mekaniklere iyi değil derler ama ben kendi bisikletimde mekanik kullanıyorum bugüne kadar da bir sıkıntısını yaşamadım gayet güzel tutuyor tercih sana kalmış aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı