Normal prize akım korumalı priz takılır mı?

Nar Ekşisi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Thermaltake S200 TG 550W 80+ ATX Mid Tower Kasa
GIGABYTE H610M K DDR4 3200MHz Soket 1700 mATX Anakart
Intel Core i3 13100F
GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE OC 8GB
GoodRam 16GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram
GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD
Meslek
+
Merhaba bende bir tane 3'lü normal priz var ve o prize bağlı 5'li priz var ve bilgisayarımı korumak için 5'li prizin bir tanesine tekli akım korumalı priz takarsam ve o prize bilgisayarı takarsam işe yarar mı?

Bahsettiğin bilgisayar aksamı kasa oluyor sanırım. Kasayı korusan bile daha hassas olan modem gibi daha düşük güç isteyip hassasiyeti daha fazla olan cihazları nasıl koruyacaksınız?

Piyasada akım korumalı diye satılan sayısız marka model cihaz var. Maalesef birçoğunun içinde mercimek kapasitör kullanılıyor ve oldu sana akıl korumalı diye satıyorlar. Youtube dan bu konuda oldukça fazla video var, satın almadan önce seyretmeniz faydanıza.

Bu tür ara cihaz ve aparatları 1 defalık olarak düşünüp satın alma yaparsanız ki ben de 8'li var bilindik bir markaya ait. Uzun yıllar sonunda artık aç kapa düğmesi bozuldu. Açıp kontrol edemedim. Ayrıca onun üzerindeki 5Vluk USB çıkışlardan da maalesef ilk aldığım günden beri performans alamadım. Bazı özellikler çok pahalı markaların ürünlerinde de verim sorunu olabilir.

Bahsettiğin bilgisayar aksamı kasa oluyor sanırım. Kasayı korusan bile daha hassas olan modem gibi daha düşük güç isteyip hassasiyeti daha fazla olan cihazları nasıl koruyacaksınız?

Piyasada akım korumalı diye satılan sayısız marka model cihaz var. Maalesef birçoğunun içinde mercimek kapasitör kullanılıyor ve oldu sana akıl korumalı diye satıyorlar. YouTube'dan bu konuda oldukça fazla video var, satın almadan önce seyretmeniz faydanıza.

Bu tür ara cihaz ve aparatları 1 defalık olarak düşünüp satın alma yaparsanız ki ben de 8'li var bilindik bir markaya ait. Uzun yıllar sonunda artık aç kapa düğmesi bozuldu. Açıp kontrol edemedim. Ayrıca onun üzerindeki 5vluk USB çıkışlardan da maalesef ilk aldığım günden beri performans alamadım. Bazı özellikler çok pahalı markaların ürünlerinde de verim sorunu olabilir.

Bizde elektrik kesintisi falan çok olmuyor ama ben yine de ekstra korumak için demiştim ama vazgeçtim sağlam bir priz aldım onu kullanmaya karar verdim yine de cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı