Norton antivirüse geçilmeli mi?

whisper21

Hectopat
Merhaba, uzun süredir Kaspersky kullanıyorum hem PC'mde hem Android'de. Bir arkadaşım Norton'u tavsiye etti. İnternetten araştırdım. Ücretsiz sürümü var mı Norton'un? Araştırmalarıma göre fidye koruma ve sahte siteleri PC'ye virüs bulaşmadan bildirme özellikleri varmış. Bunu nasıl yapıyor bilen var mı? Norton'a geçmeli miyim Kaspersky'den?

Merhaba, uzun süredir Kaspersky kullanıyorum hem PC'mde hem Android'de. Bir arkadaşım Norton'u tavsiye etti. İnternetten araştırdım. Ücretsiz sürümü var mı Norton'un? Araştırmalarıma göre fidye koruma ve sahte siteleri PC'ye virüs bulaşmadan bildirme özellikleri varmış. Bunu nasıl yapıyor bilen var mı? Norton'a geçmeli miyim Kaspersky'den?

MC afee iyidir hocam, Norton da güzel fakat ben olsam MC afee kullanırdım. Bende ücretli sürümü mevcut gayet memnunum, arkadaşım 3 yıldır kullanıyor o da memnun.

MC afee iyidir hocam, Norton da güzel fakat ben olsam MC afee kullanırdım. Bende ücretli sürümü mevcut gayet memnunum, arkadaşım 3 yıldır kullanıyor o da memnun.

MC afee şirketlere yönelik diye biliyorum.

MCAfee kötü, iyi bir antivirüs değil. Önceden iyiydi ancak Intel'e satıldıktan sonra batırdı.

Selamlar.

Norton'un bildiğim kadarı ile ücretsiz sürümü yok.
Sadece bazı ücretsiz Web Eklentileri ve bazı ufak araçları (tools) var.
Örneğin, Norton Power Eraser.
Büyük ihtimal ücretsiz olarak bunu görmüşsünüzdür.
Çok güçlü bir sistem temizleme aracıdır.

Norton ile ilgili olarak ise şunları söyleyebilirim.
Daha önce güvenlik çözümü olarak ESET kullanıyordum.
Son bir yıldır ise Norton kullanmaktayım ve yeniden bir senelik lisans alarak lisansımı yeniledim.
Fiyat olarak Türkiye şartlarında en uygun fiyatı vermekte.
Satın almadan önce çok fazla pazar araştırması yapmıştım.
İlk yıl için özel fiyatlandırma ile 10 cihaza kadar koruma sağlıyor ve Android,Windows,Mac vb. işletim sistemi fark etmeksizin.
Bunun dışında ise güvenlik konusunda kendilerini kanıtlamış bir şirket olduğunu düşünmekteyim.
AVTest vb. test kuruluşlarında listelerde yukarılardaydı en son.

Kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim.
Tercih edebileceğinizi düşünmekteyim.

Geri
Yukarı