Norton hızlı taramada trojan tespiti

Nathann Drake

Decapat
Daha fazla  
Norton ile hızlı tarama yaparken "trojan peacomm" gibi birkaç dosya gözüktü ama Norton taramasına rağmen virüs olarak algılamadı. Norton destek sayfasında benim yaşadığımın aynısını yaşayan biri olmuş biri de Norton hızlı tarama esnasında sizde olan değil, kayıtlı olan virüsleri sizin bilgisayarınızda olup olmadığını tarar demiş ve çözüldü olarak işaretlenmiş cevap.

Norton Power Eraser ve tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. Windows Defender da şu anlık bir şey demedi. Kaspersky falan da indiriyorum onla da tarayacağım. Sizce adamın dediği gibi mi olay?

Yanlış tespitte olabilir. Kaspersky indirmenize gerek yoktu. Portable tarama aracı olan KVRT aracını indirebilirdiniz.

@Nathann Drake bu konuda neden olduğu belirtilmiş.

2. sayfada konu sahibi mesaj atmış tekrardan orada yazıyor.

2. sayfada konu sahibi mesaj atmış tekrardan orada yazıyor.

Evet dediğim Norton destekte de böyle bir cevap çözüldü almıştı ama emin olamadım.

Evet dediğim Norton destekte de böyle bir cevap çözüldü almıştı ama emin olamadım.
Emin olmak için KVRT ve EEK ile tarama yapabilirsiniz.

Tamamdır. İki uygulamayla da test yaptıktan sonra sonuçları paylaşırım.

Kaspersky'da temiz çıktı. Windows da temiz çıktı. Olay Norton'un hızlı tarama yaparken cihazda olan dosyaları göstermemesiymiş. Zaten korsan hiçbir şey indirmemiştim PC de reklam engelleyici falan da kullanıyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı