Norton vs Kaspersky Internet Security

asus_candir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sistemime orijinal bir antivirüs/internet security programı kurmak istiyorum fakat iki marka arasında tercihte zorlandım ve konuyu siz değerli üyelerin yorumlarına sundum. Öncelikle sistemimden bahsedeyim:
Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz
3 Gb Kinsgston RAM
Windows 7 Home Premium x64

Konuyu sadece kasma açısından değerlendirmez, virüsleri tespit etme çerçevesinde değerlendirirseniz sevinirim.
İyi akşamlar...

Merhaba,
Ben uzun bir süre Kaspersky ürünleri kullandım, son üç senedir'de Symantec ürünleri kullanıyorum. Virüs tespit etme açısından ikisi de çok başarılıdır, ben bu konuda karar veremedim ama Norton'u biraz daha agresif buluyorum. İki üründe'de teknik desteğe baş vurmam gerekti teknik destek konusunda Norton'u daha başarılı buldum bir sorun olduğunda PC'ye bağlanıp onlar sorunu çözüyor size sadece izlemek kalıyor. Her hareketlerinde sizi bilgilendiriyorlar ve izin istiyorlar. Çok profesyoneller.

Yıllardır Norton 360 kullanıyorum. Hiç virüs sorunu yaşamadım. Sisteme yaptığı bakımda cabası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı