Not sistemi okul bitirme ve sınıf geçme sistemi

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar vallahi tribe girdim bana bir anlatın.

Şimdi ben 2. sınıf mühendislik okuyorum ancak 1. sınıf nasıl geçti haberim yok (korona yüzünden bakmadım) bu yüzden sistemi de anlamadım.
Şimdi ben geçen sene bu dönem için 1 ders almış ve geçmiştim. Bu arada 1. sınıftan kalan dersim yok.

Şu döneme yetişememe sorunları nedeni ile ilk vizeler iyi geçmedi finallere kaldım. Şimdi ben finallerden de düşük alırsam olası ihtimaller neler.

Yani mesela sınıfta kalma var mı? Diyelim bu dönem hiçbir dersten geçemedim ileriki dönemlerde bunların hepsini alttan alıp (sonraki dönemlerde derslerden kalmamak şartı ile) okulu uzatmadan bitirme imkanım var mı?

6 ders var.
Eksik veya yanlış bilgi verdiysem uyarın ve geri dönüş isteyin dediğim gibi sudan çıkmış balık gibiyim okula 1 ay geç başladım okula geldim 1 hafta sonra vizelere girdim bu yüzden kötü geçti vizeler.

Alttan fazla dersiniz kalırsa sonraki sene yüksek ihtimalle hepsini alamazsınız; hem krediniz yetmez hem de bazı dersler devam dersi niteliğinde olduğu için belirli bir sırayla almanız gerekiyor. Bildiğimiz okul sistemi, benim uzaktan gördüğüm bu işe pek kafa yormadığınız.

Ya kafa yormamak değil ben geçen sene çalıştığım için okula ağırlık veremedim ama bir şekilde ders bırakmadım. Şimdide bazı durumlar yüzünden okula 1 ay geç başladım ve 1 hafta sonra vizelere girdim büyük ihtimalle finallerde toparlarım ancak toparlayamazsam ne olur onu sordum.

Şimdi bütün dersleri 1 senede alamasam da 2-2 alsam geçebilir miyim?

Benim asıl korktuğum sene uzaması, hani zor dahi olsa evet okulu uzatmadan bitirebilirsin denilebilinir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…