Note 3 Lollipop Kurulmalı mı?

56102

Kilopat
Merhabalar. Samsung Galaxy Note 3 'e lollipop kurmalı mıyım? Şahsen bir sürü yorum okudum ve hepsinde çoğu şeyin arza verdiğini öğrendim. Bu arada arkadaşımın Xperia z2'sinde Lollipop 5.0.2 kurulu gayet memnunum diyor. Note 3 e 5.0.1 veya 5.0.2 geldi mi? Evet, kurmalısın-kurmamlısın nedenleriyle cevaplarsanız bir de 5.0.1 veya 5.0.2 geldi mi söylerseniz çok yardımcı olursunuz. (Bu arada lollipopu bilgisayardan yükleyecem uygulamalar silinir mi? Veya bir bakıma root oluyor sıkıntı olmaz değil mi :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmasa bile ben olsam 5.1 verildiğinde kurardım. Tabii ki arıza olabilir ancak bunlar hep güncelleme ile düzelecek şeyler. Ben de Z3 Compact alacağım. Şu an Lollipop var ancak pili çabuk bitiyormuş diye 5.1 geldiğinde kurarım. Hem 4.4.2 gayet stabil. Tamam Lollipop'un artıları var ama her güncelleme iyi mi diyerek bir düşünmek lazım bence. Şimdi beni topa tutacaklar olabilir ama ben böyle düşünüyorum.

Ben kurdum 4.4.2 den fark edilir derecede daha stabil çalışıyo 5.0 . Arka arkaya yoğun işlemler yapsan bile kasılma yapmıyor. Ama çok şarj yiyor. Ben 4.4.2 ile sabah 7 den akşam 10'a kadar rahat rahat gezerken 5.0'da saat 7 de kapandı mesela.Güç tasarrufu flan açmamıştım. Bu yüzden 4.4.2'ye geri döndüm. Ama şarj sorun olmaz diyorsan kurmanı tavsiye ederim.

(Bu arada lollipop u bilgisayardan yükleyecem uygulamalar silinirmi? Veya bir bakıma root oluyor sıkıntı olmaz değilmi :D)

Bu bir root işlemi değildir. Orjinal ROM bilgisayar üzerinden manuel olarak kurulabilir. Buna flashlama denir. Root, ayrıdır. Bilgisayar üzerinden ROM kurmak verileri silmez. Tabi wipe işlemi yapmazsanız. Genelde yeni ROM kuranlara wipe işlemi önerilir. Çünkü eski yazılımın kalıntıları, yeni yazılımda uyumsuzluk sorunu çıkarabilir. Ancak bu daha çok, farklı yazılımlar arası geçiş yaparken önerilir. Örneğin; stock ROM'dan CM ROM'una geçmek gibi.

Ukrayna romu kullanan birisi olarak cevaplamak istiyorum. 4.4.2 den çok daha hızlı ve stabil. Ancak RAM i ve şarjı seni hiç memnun etmeyecek. 2 gün giden telefonun 1 gün bile gitmeyecek :) 5.0 hiçbir telefona yaramadı.

Bu bir root işlemi değildir. Orjinal ROM bilgisayar üzerinden manuel olarak kurulabilir. Buna flashlama denir. Root, ayrıdır. Bilgisayar üzerinden ROM kurmak verileri silmez. Tabi wipe işlemi yapmazsanız. Genelde yeni ROM kuranlara wipe işlemi önerilir. Çünkü eski yazılımın kalıntıları, yeni yazılımda uyumsuzluk sorunu çıkarabilir. Ancak bu daha çok, farklı yazılımlar arası geçiş yaparken önerilir. Örneğin; stock ROM'dan CM ROM'una geçmek gibi.
Sayın yönetim ekibi,
Bir kaç gündür gereksiz şeylerden ceza alıp duruyorum. Ses çıkarmadım ancak son cezanız iyice bardağı taşırdı. rom'u ROM yazmadım diye ceza mı verilir kardeşim? Ben forumunuzda insanlara faydalı olmak için uğraşıyorum. Siz buna engel oluyorsunuz. Forumunuzun bana hiçbir faydası yok, forumunuzdan hiçbir menfaatim ve beklentim de yok. Bana bunun için para da ödemiyorsunuz. Ben gönüllü olarak yardım ediyordum, bundan sonra da işim olmaz. Saçma cezalarınızla size iyi forumlar ve hayatınızda başarılar dilerim. Saygılar, sevgiler..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı