Notebook HDD Alma Sorunu

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.
Elimde XX099D Model laptop var. Mağlum ürünün içerisinde sadece 5400rpm'lik 750 gb bir HDD bulunmakta. Ben bu ürüne bi Samsung 250 EVO 250gb SSD alacağım fakat HDD'yi de değiştirmek istiyorum.
Wd Blue almayı düşünmüştüm fakat ürünün Laptop için (2.5'') 7200rpm'lik versiyonunu bulamadım.
Wd My Passport Ultra 1tb Usb 3.0 Wdbzfp0010bbk-eesn 782 - n11.com bu ürünün içindeki hdd wd blue'ya göre nasıldır. Eski HDD'yi HDD kutusu ile kullanmaya devam edeceğim için Taşınabilir HDD alıp içindeki HDD'yi de değiştirebilirim. Şimdi bana hangi Taşınabilir(USB 3.0) ya da Sabit HDD'yi önerirsiniz?
@er36po @Murat5038 @Tisy @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:
Segate'i alsam içini açmak mümkün müdür?
Bilgim yok inceleme videolarını araştırabilirsiniz. Açılabilir çoğunlukla.
Arasında performans olarak ne kadar fark var?
Performansa göre değil bütçenize göre seçim yaptım. Belirttiğiniz bütçede sınırlı sayıda mevcutlar.
Bir de Aynı kodala SEGATE'i başka bir sitede 5400rpm olarak gördüm doğru mudur?
Olabilir. Türkiye'de üst düzey seçenekler hem senin fiyatı aşıyor hemde seçenek az.

Bilgim yok inceleme videolarını araştırabilirsiniz. Açılabilir çoğunlukla.

Performansa göre değil bütçenize göre seçim yaptım. Belirttiğiniz bütçede sınırlı sayıda mevcutlar.

Olabilir. Türkiye'de üst düzey seçenekler hem senin fiyatı aşıyor hemde seçenek az.
Olmazsa 2-3 hafta daha beklerim 250-260 tl veririm. Zaten şuan önceliğim SSD. Bana en iyi performansı vermesi önemli.

@Murat5038

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı