Notebook İşlemci Değişimi

Ali KILIÇ

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi şöyle bi sorum var benim laptopum bozuldu servise yolladım. Adamlar 913 lira fiyat biçtiler bende o fiyata yeni laptop alırım dedim. Şimdi o laptopumda i7-3630qm işlemci var 8gb rami var, 1 tb hdd var. Ben aynı soketi olan aynı ram teknolojisi olan düşük özellikli bi laptop alsam benim parçalrımla yeni aldığım laptpun parçalarını değişsem olur mu? Birde i7-3630qm işlemcinin kullandığı soketi;

i3-3130M
i3-3120M
i3-3110M
Pentium-2020m
Pentium-2030m

bu işlemcilerde kullanıyor. Uyumluluk farkı ne olur? Bir sıkntı çıkar mı? Bu işlemcileri kullanan var mı? Soketinden çıkan cinsten mi bu işlemciler asus-vatan-samsung hiçbirinin personeli adam gibi bir şey bilmiyor hatta müşteri temsilcisi bile tam cevap veremedi?

Anakarta ile birleşik olduğu için değmeyecek bir işlem olur .

İşlemcinin TDPsi 45W bahsettiğin işlemcilerin 35W yani senin işlemci daha fazla ısı yayıyor sınır kullanımda. Soğutması sistemi sorunlu olan bir laptop alırsan sıkıntı olabilir. Onun dışında çok da uçuk bir fikir değil.

Ama bahsettiğin işlemci ürünlerin ekran kartlarının iyi olacağını hiç sanmam. Şayet ekran kartı da önemliyse sıkıntı olabilir.

Uyumluluk kontrolü yapmadım, çipset önemli, ürünlerin uyumlu olduğu varsayımıyla yazdım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı