Çözüldü Notepad++ açık kaynak bir notepad olmasına rağmen neden Linux'ta yok?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GNU Plus

Picopat
Yer
1056
Windows kullanan herkesin favorisi olan Notepad++'ın açık kaynak ve GNU GPL lisansı altında lisanslandığını görüyoruz. Bu durumda açık kaynak olduğu için kolayca Linux için de derlenmesi gerekmez mi?

GitHub linkini de aşağıya bırakıyorum. İsteyen bakabilir. Ben de yazılımdan anlıyorum. Olmazsa kendim denemek isterim. Yazılım konularından anlayan kişileri de etiketlerseniz sevinirim.

Çözüm
Lisans ile ilgisi yok. Notepad++ Win32 API´leri kullanılarak yazılmış bir program ve bu yüzden Windows sistemine bağımlıdır.
Cevabınız için teşekkürler. Kafamdaki soru işaretleri şimdi oturdu yerine.
Son olarak alternatif isterseniz Notepadqq var. Notepad++´ya çok benzeyen bir program. İlgilenirseniz bakabilirsiniz. Ayrıca Notepad++´ı da Wine ile sorunsuz bir şekilde kurup kullanabilirsiniz.

Son olarak alternatif isterseniz Notepadqq var. Notepad++´ya çok benzeyen bir program. İlgilenirseniz bakabilirsiniz. Ayrıca Notepad++´ı da Wine ile sorunsuz bir şekilde kurup kullanabilirsiniz.
Aynen öyle. Ben de notepad++'ı wine ile açmıştım ancak pek iyi görünmüyordu. Sonrasında notepaddqq kullandım. En son Sublime text'te karar kıldım. Linux için en iyisi olabilir.

Geri
Yukarı