NTFS aygıt RAW oldu ve açılmıyor

Tamer7

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar NTFS fortmatına sahip içerisinde tüm belgelerimin ve dosyalarımın bulunduğu depo diskim ilginç bir şekilde RAW formatına dönüşmüş durumda ve diske erişemiyorum. Acil onları kurtarmam lazım önemli cidden. Yardımlarınızı bekliyorum..

Çeşitli programlar sayesinde dosyalarını kurtarman mümkün. Disk görünmüyorsa biçimlendirip ntfs yada fat32 yapman lazım. Bilgisayarım sağ tık Yönet sol menüden disk yönetimine tıkla. Açılan sayfada flash diskinin gözükmesi lazım. Eğer gözüküyorsa sağ tıkla biçimlendir de. Ntfs yaparsın. Hızlı biçimlendirmeyi devre dışı yap. Eğer olmazsa Hp utility disk yazılımı var. İnternete yaz çıkar. Onunla yapabilirsin. Ama içindeki dosyalar lazım ise önce onları programla kurtarmayı dene.

DiskInternal Partition Recovery ile RAW diski içindekileri başka bir diske kopyalayıp depo diskimi NTFS olarak biçimlendirdim. Biraz uğraştım ancak sorunu bu şekilde çözebildim. Konu kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı