Rehber NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama

Hocam ISO'yu aynen anlattığınız gibi düzenledim ve süper hızlı oldu. Ama Windows Update'den dolayı Edge ve Defender geri geliyor. Şu Update'nin kökünü kazımanın yolu yok mu ?

Hocam ISO'yu aynen anlattığınız gibi düzenledim ve süper hızlı oldu. Ama Windows Update'den dolayı Edge ve Defender geri geliyor. Şu Update'nin kökünü kazımanın yolu yok mu ?
Updateyi tamamen kapatma gibi bir yolu hiç denemediğim için bilmiyorum. İnternette bu işi yapan programlara bir kaç defa denk geldim. Ancak güvenilirliği ve işe yarayıp yaramadığını test etmediğim için bilmiyorum. Bu aralar Lost Ark oyununa sardığım için sistemlerle alakalı çalışma yapamıyorum. Uygun bir zamanda bu konuda araştırma yaparak bilgi paylaşırım. Önceki mesajlara bakın, orada bazı CMD komutları paylaşmıştım. Onları deneyin.

Hocam konuyla kısmen alakasız ama sormak istedim.
Geçenlerde düzenlenmiş bir ISO'yu denemek için indirdim, kurulumda EULA kısmında ISO'yu düzenleyen kişi sistemde yaptığı değişiklikleri yazmıştı. EULA kısmını NTLite değiştirebiliyor mu? Ya da bunu hangi programla yapabilirim? Teşekkürler.

@OgnitorenKs ustam bayramın mübarek olsun senin dediklerini yapıyorum komutu ekliyorum ISO boyutu yüksek oluyor 6 GB Rufus'la GPT FAT32 olarak yazdıramıyorum NTFS olmuyor nasıl yapacağım editleme olduğu zaman USB yazdıramıyor 16 GB USB olsa bile ISO boyutunu 2.58 GB yapmak istemişdim.

NTLite EULA bölümüyle ilgili değişiklik yapamaz. O bölümlerle ilgili düzenleme yapmadığım için nasıl yapıldığına dair bilgim yok.
Seninde bayramın mübarek olsun. Yazdıklarımı okumadığın için hep aynı şeyi söylüyorsun. Bahsettiğin yolla yapacağın işlemin Windows.iso boyutunu arttıracağını belirtmiştim.
Sizin yaptığınız yöntem ile WİM veya ESD dosya boyutu gereksiz yere arttırıyor.

Son düzenleme:
@OgnitorenKs usta ben Windows 10 21H1 Pro X64 yapmak istemişdim senin dediklerini yapıyorum güncellemenin ISO boyutunu nasıl düşüreceğiz her site 4 GB o zamanda büyük oluyor. NTLite ile yapıyorum yazdıramıyorum USB'ye.

@OgnitorenKs Nasılsın? DISM++ bende donuyor yedek alırken. Çözemedim hala. Kısa süre sonra donuyor. Ben araçlardan yapıyorum ama yüzdesi ilerlemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@OgnitorenKs Nasılsın? DISM++ bende donuyor yedek alırken. Çözemedim hala. Kısa süre sonra donuyor. Ben araçlardan yapıyorum ama yüzdesi ilerlemiyor.
Daha öncede söylediğim gibi neyin sebep olduğuna dair bir fikrim yok. Ben sorunsuz bir şekilde yedek alıyorum. İnternette alternatif program veya yolları araştırın.

Edit: Crackli yazılım kullanıyorsanız Dism++ programı ile yedek alamayabilirsiniz. İllegal yazılım yüklemeden yedekleme yapınız.
(Alıntı: Hafızoğlu.net)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…