Rehber NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama

Hocam çok teşekkür ederim. İşime yaradı

Hocam hazır ISO dosyasını atsanız olur mu? Sistemim Linux, NTLite'ı çalıştırma sorunları yaşıyorum.

i5 6200U
8 GB RAM
Laptopta hangi işletim sistemini önerirsin LTSC LTSB'ler de dahil şu an 1809 LTSC kullanıyorum.
En güncel Windows 10 Pro sürümünü kullanabilirsiniz. İşlemci ve Ram durumunuz işletim sistemi için fazlasıyla yeterli. Rehberdeki gibi bir kurulum diski oluşturup, temiz kurulum yapın. Sürümler arası geçiş yaparken güncelleme yaparak değil, temiz kurulum yaparak geçiniz.
Bunu haricinde MemReduct ve ISLC programlarını kullanın. MemReduct belleği temizler ISLC'de Standby list'i temizler. Böylelikle olası bir Ram darboğazı sorunuyla uğraşmazsınız.
Hocam söylemeyi unutmuşum, çok önemli değil ama 32 Bit olması daha iyi olur. Çok teşekkürler.
Windows 10 Pro 21H1 x86 OgnitorenKs kurulumdan sonra masaüstü geldikten sonra Cmd komut ekranı açılacak. Ayarlamalar yapıp c++2005-19 eklentilerini indirip kuracak. Kapanmasını bekleyin.

Güncelleme dosyasının biri RAR olarak indi. NTLite uygulamasının güncellemeler kısmına nasıl aktaracağım?
İçerisinde .msu veya .cab uzantılı dosya var ise onu aktarın. Rar halinde güncelleme dosyasını ilk defa duyuyorum.

1 TB 5400RPM HDD kullanıyorum yine de geçeyim mi? Bir de önerdiğiniz programların rehberi var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…