ntoskrnl.exe Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kutluhanlfc

Centipat
Arkadaşlar, tam 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum. Lütfen yanlış anlamamak için detayları dikkatle okuyun sorun, biraz garip.

Bilgisayar çalışırken hiçbir sorun yok. Yani işlem yaparken hiçbir şey olmuyor ama PC'yi bırakıp tuvalete gitsem 5 dakika sonra mavi ekran verip kapanıyor. Eğer YouTube'da video açıp bırakırsam kapanmıyor. Yani işlem yokken oluşuyor bu sorun. Forumda ne yazılmışsa denedim, her seferinde çözdüm 1 hafta sonra tekrar başladı.

Driver güncelledim - Düzeldi 3 gün sonra tekrar oldu.
Windows sıfırladım düzeldi 2-3 gün sonra tekrar oldu.
Windows'u baştan formatladım (2 kez), 1 hafta kullandım; güncelleme yüklemiş, yüklenince bozuldu.
Tekrar format attım güncellemeleri kapattım, 1 hafta kullandım, yine bozuldu.
RAM testlerde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen RAM'lerin birini çıkarıp kullanmaya başladım, 8-10 gün çalıştı ama yine bozuldu.
HDD ve SSD testlerinin hepsini yaptım, sorun bulunamadı.

BIOS güncelleme hariç her şeyi yaptım çünkü BIOS driverını bulamıyorum bilgisayarımın, hiçbir yerde yok.

1 aydır çektiğim işkenceden kurtarın beni. Bilgisayarı video ya da işlemsiz bıraktıgım an mavi ekran veriyor, canıma tak ettirdi.

Minidump dosyasını atacağım, bir tane var çünkü daha öncekiler Windows sıfırlandıkça silindi. Ama hatanın kaynağı hep ntoskrnl.exe.

Minidump dosyası: 102820-8359-01.dmp

Açılmazsa resim halini ekledim.

Ekran Alıntısı.PNG

IOBit yazılımları kullanıyorsanız kaldırın. Hatta Driver Booster ile sürücüleri güncellediyseniz direkt olarak sürücülerin hepsini silin, sitelerinden yükleyin. Format da atabilirsiniz kolaya kaçmak için. Ayrıca donanım kimliği ile sürücüleri bulabilirsiniz.

Windows Defender üzerinden denetimli klasör erişimi açıksa kapat ve IOBit yazılımlarının hepsini kaldırıp elveda de.

Ağ sürücünü güncelle. Ek olarak ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır ve geri güncel olanı kur. Tekrar hata alırsan bir önceki sürümü kur, sürücüler WHQL imzalı olsun.

Güncellemeleri sürücü bulucuyla yapıyorsanız yapmayın, onun dışında donanımsal bir sorun göremedim.

Eğer yine sorun çözülmezse Windows 10 20H2 sürümüne geçin, 2004 kullanıyorsunuz gözüküyor.

Geri
Yukarı