NVIDIA 3000 serisi beklenir mi?

Ekran kartı aldıktan sonra güncellemek için kartı satmak öyle kolay iş değil.
Uzun süreç olacaksa alınacak veya beklenen kartı almak için çok masraf etmeden kart alınabilir.
İkinci el olarak satışa açıldığı zaman kaybedilen fiyat değeri en azından çok üzmez.

Yıllardır hala aynı saçmalığın içine sürükleniyoruz az önce bahsettiğim gibi.

Bunun önüne geçmek için 1050 Ti, RX580 veya RX590 gibi modellere yönelmek lazım eğer bekleme sürecinde idare etmek için.
Ancak şöyle bir durum var. Bekleyeceğiniz kart güncelleme yapılması için gerekli şartlara uyması lazım yoksa yine huzuri masraf olacaktır.

NVIDIA kartların fiyatları belli. Aldı başını gidiyor marsa doğru.
Yeni çıkacak olan serisinin yapısı ve performansını herkes elde etmek ister ama bütçe alım gücüne uygun olacak mı onu düşünmek lazım önce.

Her zaman talep ve arzu vardır ama ülkemizde ne yazık ki alım gücü artık RX590 seviyelerinde kalmıştır genel olarak fiyat üzerinden bakarsak.

Kendimden örnek vereyim 1 yıla yakındır 1050 kullanıyorum ve hala güncelleme için bütçe yapmaya çalışıyorum.
2080 Ti alacak kadar bütçe yaptım. Ancak huzuri masraf olarak elimdeki paradan olmamak için işime yönelik harcadım.
Aldığım üründe 5D mark 3 DSLR kamera.

Son olarak şöyle bir yönlendirme yapayım.
Alacağın kart üzerindeki beklentilerin neler, hangi çözünürlükte bir monitör kullanıyorsun, FPS oyunlarına olan ilgin ve oynama durumuna göre hareket etmelisin.

Şu an da örnek vermek gerekirse RX590 veya yeni AMD kartlar alım gücüne daha uygun olurken 1080P çözünürlükte fiyat performans ürünleridir.
Uzun zaman sonra güncelleme yapacaksan RX590 üzeri bir kart alman yararına olacaktır.
2, 3 ay hatta 5 ay için ciddi paralar harcama milletin yönlendirmesiyle.

Ne zaman çıkar sorusuna gelirsek ben yıl sonuna doğru çıkacağını düşünüyorum.

Ekran kartı aldıktan sonra güncellemek için kartı satmak öyle kolay iş değil.
Uzun süreç olacaksa alınacak veya beklenen kartı almak için çok masraf etmeden kart alınabilir.
İkinci el olarak satışa açıldığı zaman kaybedilen fiyat değeri en azından çok üzmez.

Yıllardır hala aynı saçmalığın içine sürükleniyoruz az önce bahsettiğim gibi.

Bunun önüne geçmek için 1050 Ti, RX580 veya RX590 gibi modellere yönelmek lazım eğer bekleme sürecinde idare etmek için.
Ancak şöyle bir durum var. Bekleyeceğiniz kart güncelleme yapılması için gerekli şartlara uyması lazım yoksa yine huzuri masraf olacaktır.

NVIDIA kartların fiyatları belli. Aldı başını gidiyor marsa doğru.
Yeni çıkacak olan serisinin yapısı ve performansını herkes elde etmek ister ama bütçe alım gücüne uygun olacak mı onu düşünmek lazım önce.

Her zaman talep ve arzu vardır ama ülkemizde ne yazık ki alım gücü artık RX590 seviyelerinde kalmıştır genel olarak fiyat üzerinden bakarsak.

Kendimden örnek vereyim 1 yıla yakındır 1050 kullanıyorum ve hala güncelleme için bütçe yapmaya çalışıyorum.
2080 Ti alacak kadar bütçe yaptım. Ancak huzuri masraf olarak elimdeki paradan olmamak için işime yönelik harcadım.
Aldığım üründe 5D mark 3 DSLR kamera.

Son olarak şöyle bir yönlendirme yapayım.
Alacağın kart üzerindeki beklentilerin neler, hangi çözünürlükte bir monitör kullanıyorsun, FPS oyunlarına olan ilgin ve oynama durumuna göre hareket etmelisin.

Şu an da örnek vermek gerekirse RX590 veya yeni AMD kartlar alım gücüne daha uygun olurken 1080P çözünürlükte fiyat performans ürünleridir.
Uzun zaman sonra güncelleme yapacaksan RX590 üzeri bir kart alman yararına olacaktır.
2, 3 ay hatta 5 ay için ciddi paralar harcama milletin yönlendirmesiyle.

Ne zaman çıkar sorusuna gelirsek ben yıl sonuna doğru çıkacağını düşünüyorum.

2K monitörüm var 2K oyun oynayacağım. FPS oyunlarını çok olmasa da oynuyorum şu an elimde bir laptop var fakat sadece CS LOL gibi oyunları oynayabiliyorum bunda yani bekleme sürecinde bir ekran kartı almama gerek yok. Sorum şu eğer beklersem 6 7 ay beklediğime değecek bir performans farkı olur mu alacağım kartta yani 2070S alacağım fiyata daha iyi bir şey alabilir miyim eğer fark 5-6 FPS olacaksa beklemeyeceğim fakat çoğu kişi ucuz ve güçlü olacağını söylüyor kartların o yüzden arada kaldım.

Bence beklenir, %50 performans artışı olacak diye haber okumuştum bu forumda. 7Nm kartlar olacağı için güç tüketimini azaltıp performansı sıçratacaktır.

2K monitörüm var 2K oyun oynayacağım. FPS oyunlarını çok olmasa da oynuyorum şu an elimde bir laptop var fakat sadece CS LOL gibi oyunları oynayabiliyorum bunda yani bekleme sürecinde bir ekran kartı almama gerek yok. Sorum şu eğer beklersem 6 7 ay beklediğime değecek bir performans farkı olur mu alacağım kartta yani 2070S alacağım fiyata daha iyi bir şey alabilir miyim eğer fark 5-6 FPS olacaksa beklemeyeceğim fakat çoğu kişi ucuz ve güçlü olacağını söylüyor kartların o yüzden arada kaldım.

Performans artışı kesinlikle olacak. Bu performansı FPS mantığı ile bakmamak lazım. Çünkü oyunlarda gelişen bir yapıya sahip.
Örnek olarak ETS 2 yani tır oyununda eski grafikle şimdiki grafik bir değil. Bundan kaynaklı yeni kartlar çok üst düzey performans farkı hiçbir zaman sunmaz kolay kolay.

Şöyle bir durum daha var örnek vermek gerekirse. RX ekran kartları zamanında uyumluluk sorunları ile çok baş ağrıttı. Alan kişiler çileden çıktı performans, fiyat mantığında aldığı için. Sonra gelen güncellemeler ile AMD ciddi bir pazar payı elde etti sonrasında.

Yeni çıkacak kartların tam olarak kendini göstermesi yine anında olmayacak ister AMD olsun ister NVIDIA kart olsun.

Yeni kartların yapısı gereği söylentilerde sıcaklık değerleri daha iyi olacak. Yanı sıra performans farkı olacak güncel yapı ve teknoloji sayesinde.

Ekran kartı almadan bekleme sürecinde sorun yok söylediğinize göre. Bundan kaynaklı beklenir.
Fiyat konusu bekleme süreci ile alakalı tutmamak lazım. Kartın satışa çıktığı zaman ve kur değeri önemli olurken ülkemizdeki haddinden fazla kar gütme mantığı yine alım gücünü kıracaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı