NVIDIA 930 MX sistem FIFA 22 ve Forza Horizon 4 kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
FIFA 22 çok rahat oynarsın Forza hakkında emin değilim ama düşük ayarlarda akıcı oynatabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA 23'ü de açacağını düşünüyorum. Oyun içi sabit 30 FPS oynarsın. Ama bu oyunların menülerinde genel bir sorun var. Kullanılan animasyonlar falan zaten takılıyor, ama sen bu sistemle menülerde daha düşük FPS alırsın. Ayrıca bu oyunları SSD'ye kurun.

Sitelere baktım ama tam anlayamadım. Galiba bu ekran kartı DX12 desteklemiyor. O yüzden Forza Horizon 4 açmayacaktır.

Arama kutusuna ''dxdiag'' yazdıktan sonra oluşturucu kısmından bakabilirsin. Sürücüler kısmının altında Diretct3D DDI altındaki ''özellik'' kısmının yanında yazar. Üst kısımda D3D DDI yanında 12 yazmasına bakma o sürücünün en son desteklediği sürümü gösteriyor. Özellik kısmında desteklemiyorsa oyunu çalıştıramazsın.

FIFA 23'ü de açacağını düşünüyorum. Oyun içi sabit 30 FPS oynarsın. Ama bu oyunların menülerinde genel bir sorun var. Kullanılan animasyonlar falan zaten takılıyor, ama sen bu sistemle menülerde daha düşük FPS alırsın. Ayrıca bu oyunları SSD'ye kurun.

Sitelere baktım ama tam anlayamadım. Galiba bu ekran kartı DX12 desteklemiyor. O yüzden Forza Horizon 4 açmayacaktır.

Arama kutusuna "DxDiag" yazdıktan sonra oluşturucu kısmından bakabilirsin. Sürücüler kısmının altında diretct3D ddı altındaki "özellik" kısmının yanında yazar. Üst kısımda D3D ddı yanında 12 yazmasına bakma o sürücünün en son desteklediği sürümü gösteriyor. Özellik kısmında desteklemiyorsa oyunu çalıştıramazsın.

Hocam şimdi baktımda DirectX sürümü 12 olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 0774EBF5-42F2-44C7-A5C9-0B76EC8228A2.jpeg
    0774EBF5-42F2-44C7-A5C9-0B76EC8228A2.jpeg
    194,1 KB · Görüntüleme: 55
  • A275789F-059C-4700-B0BB-A92DC3A11F4D.jpeg
    A275789F-059C-4700-B0BB-A92DC3A11F4D.jpeg
    254,6 KB · Görüntüleme: 64
Evet, destekliyor. Ekran kartı sürücünüzü güncellemeyi unutmayın.

Ayrıca BIOS güncellemesi de var. Onları da aradan çıkarın.

Evet, destekliyor. Ekran kartı sürücünüzü güncellemeyi unutmayın.

Ayrıca BIOS güncellemesi de var. Onları da aradan çıkarın.

Hocam Forza 4'te kaç FPS alır?

Videoda 720P düşük ayarlarda 20-30 FPS ortalama görmüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı