Nvidia 9600M GT OC sonrası bozuk görüntü sorunu

Emre_Ceylan

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Acer Aspire 6935G laptopuma OC yapmaya karar verdim. Fakat MSI Afterburner’in yaptığı OC beklediğim performansı vermemişti. Ben de internette yaptığım kısa bir araştırma ile Nvidia System Tools adlı yazılıma denk geldim. Bu yazılım GPU’yu Afterburner’in çıkardığı maksimum frekansın çok daha üstüne çıkartabiliyordu. Fakat bir sorunum vardı. Bu aşırı frekans ayarlamasını yaptıktan sonra ekranım gök kuşağı gibi renklere bürünüp donuyordu. Bazen “ekran kartı sürücüsü bu durumdan kurtuldu" diye bir yazı ile karşılaşıyor ve OC'yi başarılı bir şekilde OC yaparken, bazen o gök kuşağı ekranda takılı kalıyor ve öylece durabiliyordu. Size sorum şu, sizce bu frekanslara çıkmak ekran kartıma zarar verir mi yoksa bu şekil devam edeyim mi? Bu arada OC sonrası normalde hayatta açamadığım CS:GO gibi oyunlarda 1366x768 çözünürlükte stabil 40-50 FPS alabilir oluyorum.

• CPU: Core 2 Duo T6400
  • GPU: 9600M GT 512 MB
  • RAM: 3 GB DDR3
IMG_4185.JPG
IMG_4186.JPG
IMG_4187.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir anda en sona alınmaz frekanslar. 5-10'ar yükseltmelerle test edilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı